Politoloog: “Praegu on ainsa erakonnana Eestis sidusa ja selge tulevikunarratiivi sõnastanud EKRE”

Eesti,
©UU
ekre

Tallinna ülikooli võrdleva poliitika dotsent Tõnis Saarts kirjutab oma Postimehes ilmunud arvamusloos, et ei Reformierakonnal ega Keskerakonnal pole sidusat ja kõnetavat narratiivi, seevastu EKRE juhib teemasid, millest kõneldakse ning ennustab rahvuskonservatiividele edukat kümnendit.

„Praegu on ainsa erakonnana Eestis sidusa ja selge tulevikunarratiivi sõnastanud EKRE. Neil on vastused olemas: õiged eestlased on jalule tõusmas, taastamaks tõelist rahvusriiki, ja heitmas endalt läänest peale surutud liberaalsuse ja poliitkorrektsuse ahelaid. Sihiks on saada osaks end taas leidnud rahvuskonservatiivsest Ida-Euroopast ja vahend selle saavutamiseks on rahvapärane kõvakäepoliitika,“ kirjutab Saarts.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kas Keskerakond ja Reformierakond väärivadki enam juhtpartei tiitlit, kui juba mõnda aega ei defineeri Eesti poliitika peamisi konfliktitelgi nemad, vaid nad lubavad seda teha EKRE-l? Kas ongi üldse tegemist maailmavaateliselt liberaalsete parteidega, kui sellistes võtmeküsimustes nagu vähemuste õigused ei söanda nad oma seisukohti julgelt väljendada? Kas me kujutame ette Keskerakonda, mis ühel päeval on kaotanud oma usutavuse venekeelsete eestkõnelejana? Ja Reformierakonda, kes uue, Euroopas pead tõstva riigikapitalismi laine all vankudes ei suuda enam otsustavalt seista turuvabaduste eest?“ lisab Saarts.

Ta märgib, et EKRE tulek on Eesti poliitika jõujooni ning alusloogikat tublisti raputanud, pannes mõlemad suurparteid järjest ebamugavamate valikute ette. Nad näivad kaotavat kontrolli ühiskonnale oluliste tuumkonfliktide defineerimise üle, tunduvad olevat seesmiselt maailmavaatelises segaduses ega suuda juba mõnda aega sõnastada Eestile uut sidusat tulevikunarratiivi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused