Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politoloog: uus valitsus ei pea rännet ohuks ega demograafilisi probleeme oluliseks

26.01.2021
Pilt Soomest – Kaja Kallase valitsus toob sellised olukorrad ka Eestisse.

Delfi TV-le intervjuu andnud politoloogi Martin Mölderi arvates tähendab rahvastikuministri koha kaotamine seda, et uus koalitsioon ei pea eestlaste osatähtsust rahvastikus oluliseks ja Euroopat tabanud rändeprobleeme ohuks.

“Seegi (rahvastikuministri koha kaotamine – toim.) näitab prioriteetide muutumist. Teine eelmise valitsuse selge teema koalitsioonileppes oli rändeproblemaatika. Mainiti, et ränne võib olla julgeolekuoht ning et rändeküsimused peaksid jääma iga riigi enda otsustada. Uues leppes on rännet mainitud ainult ühes kohas, ainult seoses oskustööliste Eestisse tulekuga. Fookus ja probleemitunnetus on hoopis teine,” ütleb Mölder.

Reformierakond on juba Taavi Rõivase valitsuse ajal valmis kvoodipagulasi Eestisse võtma ja opositsioonis olles sõdisid nii RE kui ka sotsid aktiivselt ukrainlaste lubamise eest Eestisse – kuigi need muudavad siinse töökeskkonna uuesti venekeelseks. Keskerakonnale pole see kunagi probleemiks olnud. Üheskoos pannakse nüüd EKRE poolt seisatud migratsioonipumbad taas tööle.

Eestil on põhjust karta, et Kaja Kallase valitsuse ajal allutakse Brüsseli survele ja hakatakse Eestisse tooma üle Vahemere tulijaid, ülikoolid ujutatakse üle aafriklastega ja tööturg endise Nõukogude Liidu rahvastega.

Riigikogus esinedes tunnistas peaministrikandidaat Kaja Kallas, et tema arvates on eestlane igaüks, kes on siia tulnud ja siin elada tahab, samuti teatas ta, et rännet piiravaid muudatusi välismaalaste seadusesse ei tule. PortoRollo valitsus on selgelt rahvusriikluse ja seega ka põhiseadusliku korra vastu, sest Põhiseadus nõuab eesti rahva, keele ja kultuuri kaitsmist.