Politsei leidis tänu EKRE pealekäimisele Vabaduse väljakul laamendanud “meie inimesed”

Neljapäeval tuli teade, et politsei on tuvastanud need kaabakad, kes laamendasid 26. märtsil märtsiküüditamise ohvrite mälestamiseks Vabaduse väljakule loodud küünlakompositsiooni kallal.

Ilmselt on selles oma oluline roll ka Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal, kes ei lasknud sellel kuriteol vaikselt sumbuda, mis valitsuse ja kartellipoliitikute reageeringut arvestades tõenäoliselt oleks juhtunud, vaid nõudis riigivõimult tõsist reageerimist.

Pärast “Kuuuurijas” näidatud lugu grupi venemeelsete vandaalitsemisest küüditatute mälestuseks loodud küünaldekujundi kallal EKRE tegi valitsuse infotunnis järelepärimise peaminister Jüri Ratasele ja siseminister Andres Anveltile, kellest viimasel ei lasknud valitsusjuht EKRE vastuse nõudmise peale isegi vastata.

“Ma arvan, et see kõik näitab tegelikult seda, kui oluline on tugev ühiskond – ühtehoidev ühiskond, kus mõistetakse eri pooli ja liikmeid – ning selle sidusus. Meie eesmärk peab olema ühiskond, kus me ei püstita müüre, vaid soovime ehitada ja ehitame sildasid,” pidas peaminister juhtunut lausa positiivseks. Hiljem, EKRE saadikute nördinud kriitika peale, aga läks ta vihaseks.

“Kas me peame siis neile ütlema, et te ei saa siin riigis enam elada, minge siit minema või?” kaitses peaminister putinlasi ja läks üle EKRE süüdistamisele: “Selle küsimuse või repliigiga, mida te tegite, te õõnestate minu meelest Eesti jalgealust, te lõhute Eesti turvatunnet.”

Ometigi ei saanud Ratase valitsus asja niisama jätta, politsei pandi tööle ja praeguseks on kurjategijate isikud selgunud. Nüüd jääb üle vaid oodata, milline karistus sellele järgneb. Erilist usku mõjusasse karistusse Eesti ühiskonnal ilmselt pole, mida näitas ka Pronksiöö “kangelaste” suhteliselt valutu pääsemine. Seegi kord nägi riigivõim vandaalitsemise taga kõigest “meie inimeste” väikest huligaanitsemist.

Politsei tuvastas 26. märtsil märtsiküüditamise ohvrite mälestamiseks Vabaduse väljakule asetatud küünlaid ümber lükanud seltskonnas viibinud kaks meest ja kaks naist. Politsei käivitas väärteomenetluse avaliku korra rikkumise paragrahvi alusel 55-aastase ja 32-aastase naise ning 33-aastase ja 27-aastase mehe suhtes.

Kommentaarid