Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politsei maski- ja vaktsiinipiirangukontrollile on kulunud täiendavalt 290 000 eurot

24.11.2021
Vanasti tähendas politsei seda, et nad hoiavad sulidel silma peal, aga praegu seda, et kuskil lähedal toimub meeleavaldus. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kaja Kallase kärpevalitsus nudib igalt poolt raha maha, kuid leiab seda selleks, et politseinikud saaks ületunde tehes maskikandmist jälgida ja vaktsiinipasside kontrollimise ülekontrolli teha.

BNS vahendab: politseil on COVID-19 piirangute järelevalve tegemiseks selle aasta augustist kuni novembrini kulunud täiendavalt 290 000 tuhat eurot, millest umbes 240 000 eurot moodustab ametnike lisatundide tasustamine.

Kõige suurema osa 290 000 eurost, ehk umbes 240 000 eurot, moodustab politsei- ja piirivalveameti (PPA) ametnike lisatundide ületunnitöö tasustamine, ülejäänu on näiteks abipolitseinike tasustamine ja muud kulud, näiteks sõidukulu, isikukaitsevahendid ja muud sellised kulud, ütles kolmapäeval BNS-ile PPA kriisireguleerimisgrupi juhtivkorrakaitseametnik Annika Orav.

“Terviseameti ja valitsuse ootus PPA-le on teha piirangute kontrolle nii tava- kui ka ületundidega,” rääkis Orav. Seega ei ole politseinikud sedavõrd ametis mitte roolijoodikute või pikanäpumeestega, kuivõrd maskita inimeste ja kontrolli mitteteostavate ettevõtetega.