Politsei tabas mullu ebaseaduslikult rändelt üle 1400 inimese

Eesti,
©UU
Eesti praegune piir Venemaaga Kiviorus.

Ebaseaduslikult rändelt tabati mullu 1410 inimest, neist enamus ehk 1022 tabati piiripunktides, ütles politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher teisipäeval ajakirjanikele. 27 inimest tabati piiripunktide vahel ning 361 siseriigis.

Ülemöödunud aastal tabas politsei- ja piirivalveamet ebaseaduslikult rändelt 1110 inimest, neist 732 piiripunktides, 45 piiripunktide vahel ning 333 siseriigis.

Ebaseaduslikult rändelt tabatute arv on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud. Näiteks 2015. aastal tabati ebaseaduslikult rändelt 552 inimest.

Võrreldes tunamullusega kasvas möödunud aastal ka lahkumisettekirjutuste arv ning seda kolmandiku võrra.

Lahkumisettekirjutustest 43 protsent tehti Ukraina, 19 protsenti Venemaa, 8 protsenti Moldova, 6 protsenti Valgevene ja 3 protsenti Gruusia kodanikele.

Vaher märkis, et enamik lahkumisettekirjutustest tehti ebaseadusliku Eestis viibimise tõttu ning kasvutrend on seotud töörände surve suurenemisega. (BNS)

Kommentaarid

One commentOn Politsei tabas mullu ebaseaduslikult rändelt üle 1400 inimese

  • Avatar

    Kui nad on üle piiri tulnud ja seadustele vilistanud, siis miks sa, krd. Vaher, arvad, et nad sinu ‘ettekirjutuse’ peale ei vilista…?

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused