Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politsei terroriseerib kohvikut, määras suure trahvi ja kasutas omaniku suhtes põhjendamatult jõudu

19.11.2021
Elvis Brauer

Politsei käis korduvalt Tallinnas kohvikut pidavat ettevõtjat Elvis Brauerit ahistamas ning kasutasid tema kallal vägivalda, vedades mehe oma kohvikust välja ja teine kord ukselt eemale, kuigi mingit vastuhakku ta ei osutanud. Lisaks peletati kliendid kohvikust minema ning nüüd peab MEM Cafe tasuma sunniraha 9500 eurot.

Sündmused on üles filmitud ning need ringlevad ka ühismeedias. Näiteks ühel neist on näha, kuidas politsei nõuab kohvikusse sisselaskmist ning sellest keeldunud omanik haaratakse jõuvõttesse ja lohistatakse eemale. Teisel on näha, kuidas terroriseerivad politseinikud on kohvikus ning tülitavad klienditeenindajat, kes jääb õigustele kindlaks, kuigi on endast välja viidud. Politseiametnikke on taas ebaproportsionaalselt palju.

EKRE saadik Riigikogus Kert Kingo on politsei sellise brutaalse käitumise pärast hämmingus. „Politsei, kes peaks inimesi kaitsma ja neile turvatunnet looma, lihtsalt jõhkrutseb ja vägivallatseb. Käitub nagu kuritegelik jõuk – brutaalselt ja labaselt.

Kuhu on jäänud politsei põhiväärtused – inimlikkus, tarkus?“ küsib ta.

Endise politseiametnikuna on Kingol piinlik, sest ei peatata mitte ohtlikku kurjategijat, vaid “võetakse maha” korralikku ja rahumeelset inimest.

„Nii tahaks loota, et politsei ridadesse on jäänud veel mõnigi enesest lugupidav ja väärikas, iseseisvalt mõtlev ja olukorda adekvaatselt hinnata oskav spetsialist. Mitte nagu nende minister ja peadirektor,“ lisab Kingo.

Põhja prefektuur avaldas meedias, et see ettevõte tegeleb teadlikult koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangute eiramise ning riikliku järelevalve takistamisega. Politsei aga peab täitma valitsuse korraldusega kehtestatud meetmete ja piirangute täitmist.

Kolmapäeval tuvastas politsei kontrolli käigus, et ettevõttes MEM Cafe ei küsita klientidelt COVID-tõendeid. Politsei tegi ettevõttele ettekirjutuse, mis on mõeldud koheselt täitmiseks. Kuigi ettevõtte omanik keeldus ettekirjutuse vastuvõtmisest, ei vabastanud see teda kohustusest kehtivaid piiranguid täita, avaldas politsei.

“Käisime kolmapäeval ja neljapäeva pärastlõunal kohvikus tegemas järelkontrolli ning mõlemal korral takistas kohviku omanik politseinike sisenemist ja seeläbi riikliku järelevalve teostamist, mistõttu kasutasid politseiametnikud sundi. Selleks annab aluse korrakaitseseaduse paragrahv 50,“ lisas politsei.

MEM kohviku omanik Elvis Brauer sõnastas kõike kokku võttes lahti oma kohviku nime „Meie ei murdu“. Olgu lisatud väike nüanss – tagakiusatud Brauer kandideeris viimatistel valimistel EKRE ridades.