Politseijuht tunnistas, et migrantide kogukond tekib Eestis vaikselt ja kriisiaeg on kohe käes

Eesti,
- Updated
©Rauno Volmar/Ekspress Meedia
PPA kiituseks võib öelda, et migratsioonist tekkiva ebaturvalisusega juba arvestatakse – veel parem, kui seda ka ennetataks.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher tegi Postimehe intervjuus huvitava avalduse, mis võib kahe silma vahele jääda, seega vajaks võimendamist.

“Praegu oleme migratsiooni poolest jätkuvalt transiitmaa, aga mingil hetkel hakkab vaikselt tekkima kogukond, kelle puhul peame mõtlema, kuidas nendega toimetada,” rääkis Vaher, kes tunnistas, et Eesti siseneb kohe kriisiaega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegemist on tabamusega kümnesse, sest Eestis hakkavad migrantide kogukonnad vähemalt esialgu tekkima just vaikselt, mitte plahvatuslikult. Mingil hetkel, kui osadel on jalad juba maas, hakkab isetekkeline areng kiirenema.

EKRE-t on sageli rünnatud just sellelt positsioonilt, et kuigi rahvuskonservatiivid hoiatavad pidevalt massimigratsiooni eest, polevat neid masse kusagil näha. Ilmselt polegi neid nii EKRE aktiivse vastuseisu kui ka Eesti vähese atraktiivsuse ja suhtelise vaesuse tõttu, aga vaikne kogukondade tekkimine käib päris jõudsalt. Rääkimata kümnenditetagusest venelaste massisisserändest, mis on tekitanud Euroopa ühe suurima migrantide kogukonna.

Tallinnas on juba tekkinud arvestatav neegrite kogukond, kelle seas on nii “üliõpilasi” kui ka aferistidest “ettevõtjaid” nagu Kevin Zibilamene ja Edmond Otang Eboti. Mustamäed peetakse tänu tehnikaülikooli, vabandust TalTechi ühikatele mustaks linnaosaks, ning ka lasterikkaid moslemiperekondi kohtab ühistranspordis üha sagedamini. Inglise ja vene keele kõrval kõlab arvukalt teisigi keeli, mille puhul peab mõistatama, kellega võiks tegu olla. Vaikne sisseränne ongi ilmselt valitsuse ametlik poliitika.

Peadirektor teeb teisigi hoiatavaid avaldusi. “Meil on õnneks küll veel natuke aega õppida, aga peame valmis olema migratsioonikriisiga kaasneda võivateks kuriteolaineteks. Saksa föderaalpolitsei juht räägib 1,6 miljonist illegaalist Saksamaal, kellest politsei midagi ei tea. Soome kaitsepolitsei juht on öelnud, et seal on 300 äärmuslusse kaldunud inimest, keda on võimatu jälgida,” ütleb ta.

Siit saab veel ühe sõnumi välja lugeda – massimigratsiooniga arvestatakse ka riiklikul tasemel, kuid võidelda tahetakse tagajärgedega, mitte ennetavalt – slaavi migratsioon on laes, Kolmanda maailma migratsioon susiseb vaikselt sisse.

“Lokkav vägivald kodudes, üha igapäevasemaks muutuvad küberkuriteod ja valmistumine migratsiooniga seotud kuriteolaineks. Need on probleemid, mis täna sajandat sünnipäeva tähistavat politseid ootavad,” on kogu loo sõnum.

Küsitav aga on Vaheri arvamus: “Küberoskustest hakkab saama politseitöö lahutamatu osa, samasugune töövahend kui saapapaar patrullpolitseinikel. Parem jätame püssid ostmata ja panustame rohkem küberoskustesse, sest me ei kaota ju praegu lahinguid tulistamises.” Jah, küberoskus olgu ehk esikohal, kuid politseid praeguses julgeolekuruumis kaasaegsete relvadega küll jätta ei tohi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused