Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politseil tuleb ukrainlastele kombeid õpetada

16.07.2023
Politsei

Viimastel nädalatel levivad laialt hoiatused, et erinevates Eestimaa nurkades on nähtud tõmmusid mehi, kes piiluvad aedadesse või tulevad lausa hoovi tööd küsima, enamasti kannavad nende autod Ukraina numbrimärki.

Turvafirma G4S teatel kirjutas paari nädala eest üks noormees, kuidas tema isa märkas oma aia taga kõõlumas tumedanahalist meesterahvast, mispeale ta otsustas teha ümbruskonnas väikese jalutustiiru ning nägi, et kahtlane kodanik piilub ka naabrite hoovidesse.

„Uurisin, mida ta siin teeb ja sain vene keeles vastuse, et ta vaatab, kelle katus võiks remonti vajada,“ seisis sotsaalmeedias levitatud postituses. Enast pilti teha ta ei lasknud.

Kas tegemist on paranoiaga või on Eestimaale tõesti sattunud hulganisti pahade kavatsustega inimesi? G4Si standardlahenduste divisjoni direktori Tarmo Pärjala sõnul paistab probleem välja just siis, kui vaadata mitmes kogukonna grupis ringi.

„Kui jälgida 20–30 gruppi, on näha, kuidas kahtlast liikumist on pea igas Eestimaa nurgas,» möönis ta ja hoiatas, et kuna saabunud on suveperiood ning elatakse pigem suvekodudes, on nüüd pättide huviorbiidis eramud ja korterid.

Põhja prefektuuri Lääne-Harju jaoskonna menetlustalituse juht Raigo Prants kinnitas, et viimasel ajal on politseile sagenenud teated, kus vihjatakse, et välismaalased otsivad kohalike elanike käest tööd või luusivad niisama majade vahel ringi.

PPA Tartu jaoskonna menetlusjuht Timo Reinthal rääkis, et Jõgevamaal on olnud kaks juhtumit ukrainlastega, kes on käinud inimeste aedade ja hoovide juures tööd otsimas. „Siiani on politsei puutunud kokku kahe sellise juhtumiga Jõgevamaal ja neil kordadel on ukrainlastele tehtud selgitustööd,“ seletas Reinthal. „Politsei on nendega suhelnud ning selgitanud, et Eestis ei ole selline tööotsimise viis hea tava.“

 

Allikas: Tartu Postimees