Politseiriik on juba olemas – valitsus enam ei otsusta, otsused teeb PPA

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Politsei

Esmaspäeval küsisid EKRE saadikud nii peaminister Kaja Kallaselt kui ka Riigikogu esimehel Jüri Rataselt, et kes andis politseile korralduse kasutada meeleavaldajate vastu jõuvõtteid, ja said vastuseks, et valitsus politseile käske ei anna, too tegutseb ise vastavalt oma hinnangutele.

“Peaminister Kallas ütles mulle, et tema ei andnud korraldust eriüksused tänavatele tuua ja et “politsei valib ise oma taktika,” kirjutab EKRE saadik Peeter Ernits. Jutt käib Riigikogu komisjonis toimunud vestlusest peaministri ja terviseministriga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sama küsis ka saadik Mart Helme istungi alguses: “Lugesime täna uudistest peaministri teadet, et tema ja valitsus politseile korraldusi ei anna, mis on väga hämmastav, valitsus on just nagu teisejärguline ja politsei on riik riigis. Kas järgmisena on politsei ohuhinnang see, et mingi osa Riigikogu saadikutest ei tohi tööle tulla, sest nende hinnangul on see ohtlik, ma ei tea, kellele, riigile, politseile, saadikutele? Nad otsustavad, et ei lase neid inimesi enam tööle, ja Riigikogu juhatus laiutab käsi ja ütleb, et see on politsei hinnang ja me ei saa midagi teha?”

Edasi selgus, et ka Toompea lossi esist platsi piiravate tõkete ülesseadmist ei taha keegi omaks tunnistada – seda pole lubanud krundi omanik ehk Riigikogu, seega näib taas tegu olevat politsei initsiatiiviga.

Urmas Reitelmann rääkis järelepärimisest siseministrile:”Meil on siseministrile küsimused. Mis kuupäeval andis peaminister korralduse kasutada valitsusvastaste meeleavalduste mahasurumiseks politsei eriüksust ja teenistuskoeri? Millise seaduse alusel kasutab politsei tavaolukorras eriolukorra puhul lubatud meetmeid? Tahaksime teada, milliseid korrakaitseseaduse punkte rikkusid politsei poolt kaasa viidud valitsusvastasest meeleavaldusest osa võtnud isikud ja millistele seadustele toetudes sunnib politsei ebaproportsionaalseid jõuvõtteid kasutades inimesi loobuma oma põhiseaduslikust õigusest valitsuse vastu protesti avaldada.”

Siseminister peab nüüd selgitama, kelle initsiatiiv see on. Praegu tundub, et valitsus annab jõustruktuuridele õiguse toimida nii, nagu nemad tahavad, isegi meeleavalduste laialiajamisel. Milleks siis üldse valitsust vaja on, kui jõustruktuurid tegutsevad omal käel ja kontrollita, nii politsei kui ka prokuratuur ja kapo?

Selgituste järgi võib öelda, et Kaja Kallase valitsus on kaotanud igasuguse kontrolli riigis toimuva üle.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused