Politseiteenistujate ametiühing: tühja vormi ja autoga inimesi ei aita

Eesti,
- Updated
©UU
Vaktsineerimisest keeldumise korral ähvardab ka politseinikke töölt vallandamine. Pilt on illustratiivne.

Politsei ja päästjate ametiühingud tegid 30. aprillil kõikidele fraktsioonidele ettepaneku kohtumiseks, et arutada siseturvalisuse kärpekava. Kutse võtsid vastu EKRE, SDE ja Keskerakond ning kohtumine toimus 19. mail.

Arutleti nii päästjate kui politsei palga teemadel. Mis saab siis, kui hakatakse ametnikke koondama ning kuidas mõjutab see politsei võimekust, kui suur osa ametnikest lähiajal pensionile liigub.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ametiühingu esindajad tõid võimalike kärbete valguses välja võimalikud negatiivsed mõjud mõlema ametkonna reageerimisvõimekusele, kus väheneda võib nii reageerimiskiirus kui ka abi kvaliteet ning soiku võivad vajuda seni põhjalikku lähenemist saanud riiklikud valupunktid (näiteks noortele suunatud sotsiaalprogrammid). Koondatud inimressursi töö tuleb kellelgi ära teha, aga see kõik tuleb millegi või kellegi teise arvelt.

EKRE fraktsiooni liige, endine siseminister  Mart Helme tõi välja murekoha, et politseinike ja päästjate palka kujundades ei arvestata tihti nende töö psühholoogilise mõjuga ning koledustega, millega nad igapäevaselt peavad rinda pistma. Alar Laneman lisas, et riigi jaoks on inimene kõige tähtsam, samas raskustes on inimene esimene kelle kallale minnakse. Lojaalsus peaks olema kahepoolne.

Politseinike ja päästjate ametiühingud leiavad, et koroonakriisi ajal on nii siseturvalisuse kui tervishoiu valdkonnad töötanud pideva suure ülekoormusega ning planeeritud kärpe tagajärjed võivad järgmise suurema kriisi ajal olla tugevalt tuntavad.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused