Henn Põlluaas: Stalnuhhini tegevus pole lubatav ega eetiline

Rubriik Eesti On
- Updated
x-d13c8a97-2ddd-4884-8e4e-ddb576336c23

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmest riigieelarve kontrolli erikomisjoni liikme Henn Põlluaasa hinnangul seab küll kuluhüvitistega ringi käimine kahtluse alla keskerakondlase Mihhail Stalnuhhini sobivuse erikomisjoni esimehe kohale, kuid tema jätkamise otsustab siiski eelkõige Keskerakond.

“Kindlasti ei ole see, et Mihhail Stalnuhhin on kasutanud riigikogu liikmele ette nähtud transpordihüvitist oma pojale ja naisele auto liisimiseks ning ka nende kütusekulutuste kinni maksmiseks, lubatav ega eetiline,” ütles Põlluaas BNS-ile. “Kuluhüvitised on mõeldud riigikogulaste tööga seotud kulude katmiseks. Omamata juhilube on tal, nagu igal riigikogulasel, võimalus esitada kantseleile transpordikulude kompenseerimiseks rongi, bussi ja nii edasi arveid ja pileteid,” lisas ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põlluaasa kinnitusel esitas EKRE fraktsioon riigikogule eelnõu, mille kohaselt kaotatakse riigikogulaste kuluhüvitised ära sellisel kujul nagu nad on täna. Kas meie ettepanek läheb läbi või mitte, sõltub koalitsioonist. “On selge, et kõik riigikogu liikmete tööga seotud kulutused tuleb katta. See nõuab aga minu seisukohalt teistsuguse ja põhjendatud süsteemi väljatöötamist ja rakendamist, mis välistaks erinevate kuritarvituste kasutamise,” ütles Põlluaas.

“Mihhail Stalnuhhin on pikaaegne ja kogemustega riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees, kuid loomulikult tekitab selline kuluhüvitistega “loominguliselt” ringi käimine küsitavusi tema sobivuse kohta komisjoni juhi kohale,” sõnas Põlluaas. “Kuna komisjonide juhtivad ametikohad on erakondade vahel jagatud vastavalt riigikogu fraktsioonide kokkuleppele, siis peab tema jätkamise otsuse tegema eeskätt nii Keskerakond kui Mihhail Stalnuhhin ise,” lisas Põlluaas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused