Põlvamaa kogub toetusi Ukraina sõpruspiirkonna heaks

Eesti,
- Updated
Ukraina lipp

Põlvamaa koolid ja Jalgpalliklubi Lootos hakkavad Ukraina sõpruspiirkonna heaks õppevahendite ja spordivarustuse soetamise jaoks toetusi koguma, teatab Põlva maavalitsus oma kodulehel.

Põlvamaa sõprussuhted Ukraina põhjaosas asuva Kulikovkaga on pärit juba 1970ndatest. Idee heategevusaktsiooni korraldamiseks saadi aprillikuiselt haridustöötajate visiidilt Kulikovka rajooni, kus pilt meenutas Eesti koolide seisu 1990ndatel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Viimasel koolinädalal kogutakse heategevusaktsiooni „Õpilaselt õpilasele“ käigus 1-5 euro suurusi annetusi Kulikovka õpilastele õppevahendite soetamiseks. Lisaks nädalasele annetuste kogumisele koolides jääb kuni augusti keskpaigani avatuks MTÜ Põlvamaa Koolijuhtide Ühenduse arveldusarve (Swedbank EE242200221061624204, märksõna „Õpilaselt õpilasele“).

Samal ajal käib jalgpalliklubi Lootos projekt koostöös MTÜga Head Teil Teen, mille raames kogutakse rahalisi annetusi ja toetusi, et hankida Kulikovka rajooni koolidele ning spordivõistkondadele treeningvahendeid ja inventari. Lisaks spordivahendite üleandmisele plaanitakse tulevikus jätkata reaalse treeningtööga, korraldatakse treenerite koolitused ning võistkondade komplekteerimine, et ukrainlased saaksid osaleda Rahvusvahelisel Noorte Jalgpalliturniiril Lootosspring 2016.

Kõigil on võimalus Ukraina laste sportivahendite heaks oma panus anda tehes annetuse MTÜ Head Teil Teen (LHV Pank EE367700771000797244) arvele.

Kogutud toetus antakse Kulikovka rajooni esindajatele üle augusti lõpul Ukraina iseseisvuspäeva paiku, kui Põlvamaa delegatsioon sõidab Ukrainasse.

„Olen tänaseks kolmel korral külastanud oma Ukraina kolleege ja meid on alati väga soojalt vastu võetud. Eestlased on ukrainlastele suurepäraseks eeskujuks just seetõttu, et oleme läbi teinud sarnase ajaloo. Tänane olukord Ukrainas meenutab kindlasti Eesti taasiseseisvumise algusaegu ja ma tean, et meie toetus on neile ääretult oluline,“ sõnas Põlva maavanem Ulla Preeden.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused