POMM: Kaja Kallas seab oma parandusettepanekuga kahtluse alla Eesti kuulumise NATO-sse

Eesti,
- Updated
Kaja Kallas

Reformierakonna esimees Kaja Kallas on esitanud koos erakonnakaaslasest endise siseministri ja riigikaitsekomisjoni aseesimehe Kalle Laanetiga parandusettepaneku panna rahvahääletusele küsimus „Kas Eesti peab lahkuma NATOst?“.

Kaja Kallas on nõustunud, et Urmas Kruuse ettepanek liita Eesti Vabariik Venemaaga, oli halb ja see võeti tagasi, kuid enda allkirjastatud NATOst lahkumise küsimus läheb ikkagi parlamenti ja see on erakordselt jõhkralt Eesti julgeolekut ja liitlassuhteid kahjustav pretsedent, mille eest peaks nii tema kui ka riigikogu Kalle Laanet võtma vastutuse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui meil on räägitud liitlassuhete rikkumisest, on kritiseeritud Eesti maine mahategemist jne, siis kõik need varasemad asjad kokku ei saa olla hullemad kui praegune Reformierakonna mäng tulega.

Huvitav, mida näiteks meie NATO liitlased arvavad sellest, et Eesti parlamendi kõige suurema erakonna tasemel mõlgutatakse mõtteid NATOst lahkumisest? Ja mida mõtlevad või kuidas reageerivad sellele meie idanaabrid? Selline asjade käik oleks  Putini ja Kremli ammune unistus, mis on vormistatud Eesti Reformierakonna parlamendisaadikute ja Reformierakonna esimehe tasemel.

On vaid aja küsimus, millal jõuab see teema meie liitlasteni ning lääne meediasse, nagu jõudis Vene meediasse küsimus Venemaaga võimaliku ühinemise kohta.

See kõik tõestab veel kord, et esmalt välja tulnud kolme Reformierakonna liikme riigireetmise ettepanek Venemaa teemal polnud mingi juhus, vaid partei sihikindel ja ettekavatsetud infooperatsioon.

Muude ettepanekute hulgas oli ka ettepanek teha rahvahääletus, et Eesti algataks Nõukogude Liidu taastamise (esitaja Valdo Randpere), ettepanek teha rahvahääletus, et Eesti kuuluks Venemaa mõjusfääri (esitaja Marko Mihkelson); ettepanek teha rahvahääletus, et Eestis keelata hariduse andmine eesti keeles (esitaja Annely Akermann); ettepanek panna rahvahääletusele, et võtta uuesti kasutusele rubla (allakirjutanud Signe Kivi).

Meenutagem, et kui tollane riigihalduse minister Mihhail Korb (Keskerakond) märkis ühel kohtumisel veteranidega, et tema ei ole NATO liikmelisuse poolt, siis järgnes sellele tema ministrikohalt tagasi astumine.

Nota bene! President Kersti „ma ei ole kunagi vait kui kaalul on meie julgeolek“ Kaljulaid vaikib endiselt ning kasutas pühadeaega hoopis selleks, et käia Alpides suusatamas, kuigi inimestele on soovitatud välisreisidest hoiduda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused