Poola lennukid Balti taevas tähendavad seda, et Eesti peaks omalt poolt sõprusega vastama

Eesti,
©Uued Uudised
Poolakad on praegugi Eesti taevas patrullimas. Riigikogu esimees Henn Põlluaas tutvub Poola sõjatehnikaga.

Kui Eestis arutati meie osalemist prantslaste Barkhane operatsioonis, tõid paljud poliitikud põhjenduseks selle, et prantslased saadavad NATO raames oma lennukid Balti õhuruumi turvama, mis seab Eestile solidaarsuskohustuse – praegu võiks sama rääkida ka Poola puhul.

Ülemöödunud nädalal käis Riigikogu esimees Henn Põlluaas koos riigikaitsekomisjoni esimehe Andres Metsoja, Eesti-Poola parlamendirühma esimehe Aadu Musta ja Poola suursaadiku Grzegorz Kozłowskiga visiidil Ämari lennubaasis, et tervitada Balti õhuturbe missiooni teostavat Poola lennusalka, mida juhib kolonelleitnant Krzysztof Duda. Poolakad jäävad siia pooleks aastaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestil on nüüd suurepärane võimalus ja moraalne kohustus toetada Poolat Euroopa Liidus, kus Euroopa Komisjon ahistab seda sirgeseljalist maad kohtureformi pärast. Eesti peaks lähtuma sellest, et Poola on otsustanud oma sotsialismiaja taagaga justiitssüsteemi reformida ja see on nende suveräänne õigus, mitte aga jooksma kaasa Brüsseli karistuspoliitikaga.

wPolitice.pl kirjutab sellest, et Euroopa Kohus soovib Poolale vähemalt 2 miljoni euro suurust igapäevast trahvi, kui riik ülemkohtu distsiplinaarkolleegiumi tööd ei külmutata. Poola presidendi pressiesindaja Błażej Spychalski ütles selle peale, et EL-i lepingud ei reguleeri kohtusüsteemi ja Poolat ei saa selle eest karistada, kõnealune institutsioon aga on Poola justiitssüsteemi üks element, mis koosneb sõltumatutest ekspertidest ja tegutseb Seimi poolt vastu võetud seaduse alusel. 13. veebruariks peab Poola esitama Euroopa Komisjonile selgitused ja Euroopa Kohus aga võib sellest sõltumata peagi karistusotsuse langetada.

“Ükski EL-i institutsioon ei saa meilt õigussüsteemi reformide eest aru nõuda. Need ei ole ELi õigused, sellist Euroopa seadust pole. Peaksime edasi kõik trahvid oma osamaksudest maha arvama. Me ei maksa ebaseaduslike karistuste eest,” kirjutab ka endine välisminister, Poola ajaloolane, riigiametnik, diplomaat ja poliitik Witold Waszczykowski.

Eesti peab olema Poola selja taga kasvõi juba liikmesriikide õiguse pärast ise oma asjade üle otsustada, eriti kui asi puudutab kohtusüsteemi, mis vajaks ka Eestis korrastamist, ega tohiks seejuures olla EL-i poolt dikteeritav. Kui liberaalid aga liigsele Brüsseli-meelsusele kalduvad, siis kordaks üle sama jutu, mis Prantsusmaa ja Mali missiooni puhul – meie taevas patrullivad meie sõbrad ja me peame seetõttu nendega solidaarsed olema ka EL-i sisepingete lahendamisel.

Mis aga puutub Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda, siis tema on Brüsseli-Poola ning Vene-Poola konfliktis nagunii Varssavi poolel. Praegune valitsus peab Poolat oluliseks liitlaseks.

4 commentsOn Poola lennukid Balti taevas tähendavad seda, et Eesti peaks omalt poolt sõprusega vastama

 • Avatar
  Poola poolt

  See,et poolakad on slaavlased ei ole probleem,enne esimest ja teist maailmasõda oli olemas ka Liivi sõda ja sellele järgneneud periood,kaasa-arvatud Poola-Rootsi sõjad ja peetri vallutus- ja rüüsteretked,kuid Liivi sõja järel,kui Lõuna-Eesti jäi Poola võimu alla,asutati Tartus Jesuiitide kõrgkoolid,üks oli tõlkide seminar,kus Eesti keel oli olulisel kohal ja gümnaasium,mis tolleaegses mõistes oli ülikoolile sarnanev kõrgkool,mitte keskharidusasutus.Eestis tegutsenud jesuiidid kiitsid oma ettekannetes eestlastest talupoegi nende ustavuse eest Katoliku Kirikule ja kritiseerisid sakslasi,nimetades neid ebausaldusväärseteks,uskmatusele kalduvateks! järgnenud Poola-Rootsi sõja ajal vallutas Rootsi Liivimaa kubermangu ja hävitas need kaks kõrgkooli,viis Jesuiidid Rootsi vangitornidesse surema ja kohalikud talupojad,kes seni olid eelistanud Katoliku Kirikut ja ei tahtnud vabatahtlikult osku vahetada,tehti pea-jagu lühemaks,kuid,kui peetri isa Aleksei alustas Venemaal usupuhastust,kutsudes selleks Kreekast Athose saarel asuvast kloostrist kaks munka seda usupuhastust läbi viima,siis raskolnikud ehk Eesti keeles vanausulised lubati Rootsi Riigi poolt Peipsi kaldale,kus Poola-Rootsi sõja ajal rootslased ise olid hulga rahvast ära hävitanud.1700.a.novembris,kui peeter tuli sõjaväega Eestit rüüstama,alustades Narva piiramist,Tuli Karl XII ja purustas vene väe,andis alistunutele armu ja lubas neid kõiki elusalt üle piiri venemaale tagasi,jäi ise Laiusele talvekorterisse,käis ümbruskonnas talupoegade pulmades ja laste ristsetel,tegi rahalisi kingitusi ja mõistis õigust sageli talupoegade kasuks,kui need mõisnike ülekohtu üle kurtsid,läks kevadel Riia alla,purustas Saksi Augusti väe ja alustas Poola rüüstamist jättes Eesti saatuse hooleks,kuid eestlased teadsid kindlalt,et ollakse “Kungla” rahvas,st.Rootsi kuninga rahvas(kuningas on rootsi keeles kung) kuid Karl XII järglane Frederik loovutas Liivimaa,Eestimaa,Ingerimaa ja Käkisalmi koos Viiburiga moskvale. Vabadussõjas oli Poola Eestile liitlane,kohtuti Läti territooriumil ja erinevalt vene valgetest oli palju usaldusväärsem Eesti liitlane,sakslane krahv Rüdiger von der Goltz tahtis Eestit ja Lätit hävitada ja kinkida meid vene valgetele,mille eest ootas sõjalist liitu inglaste vastu,Poola sellist Eestivastast sigatsemist ei harrastanud nagu Goltz ja kaasajooksjatest parunid Landeschwehris! MRP paktiga kinnitasid sakslased soovi meid venelaste alla jätta ja nüüd on jälle sakslased venemeelsetena ennast näidanud,kuid Poola on tunduvalt usaldusväärsemana ennast näidanud,ei ürita meid venelastele maha parseldada,on NATO poolse Balti riikide kaitseplaanide üks ellukutsuja olnud ja ei ole kunagi meile kaela surunud homoabielusid,mis kõikjal on andnud homodele võõraste laste lapsendamisõiguse,mille abil homod saavad lapsi endisugusteks ümber-kasvatada!Poola toetamine on tõesti ainuõige,sest Poola on Eesti suhtes usaldusväärsemana käitunud,kui meid venelastele kinkimisega tegelenud sakslased!

 • Avatar

  Mõtelda tuleb mitte pimesi toetada – on alati olnud vahe poolakatel ja valitseval klikil – nagu ka Eestis – rahvas ei usu enam valitsejaid.
  Kui inimesed saavad kokku siis ei ole probleemi – olen olnud maailma eri paigus ja suhtlemine inimlikul tasandil on olnud enamikus hea.
  Kuni selle hetkeni kui mängu astub poliitika….

  Mis aga puutuba Poolasse siis meenutaks allveelaeva Örzel (mälu järgi – kes soovib see täpsustab) mis oli Eesti reidil ja millel just eestlased
  aitasid põgeneda punaste eest – olen suht kindel, et need meremehed oleksid muidu enamuses jaganud oma kaasmaalaste saatust Katõni metsas.

  Kuid samas EI TOHI unustada seda mis toimus Poolas enne 2MS ja see EI OLE tollaste võimurite jaoks just hea asi mäletada.
  Kes kahtleb järgnevas võib minna USAsse ja sealt (võimalik, et ka mujal) ja vaadata näiteks New York Timesi tollaseid pealrkirju – juuksed tõusevad püsti.
  Esmalt tooka ära. et Versaillesi “rahlepinguga” VÕETI Saksamaa küljest ära päris suured alad ja anti teistele (tihti vastloodud) riikidele.
  Poola sai terve suure tüki mis ei olnud kunagi olnud Poola ala ega kus polenud kunagi elanud poolakaid.
  Aga kõigest sellest järjekorras – 3Riigil olid Poolaga suhteliselt heanaaberlikud suhted kuni selle hetkeni kui areenilt lahkus Pilzudski.
  Saksamaal isegi tehti tema surma puhuks mälestusteenistus millel osalesid enamus riigi juhtkonnast ja ka Hitler.
  Käisid läbirääkimised Danzigi koridori osas – kuhu saksalased pidi ehitama kiirtee+´raudtee – ühenduseks Köningsbergiga, et tagada riigi ühtsus.
  Tema järglaseks sai mees nimega Edward Rydz-Śmigły keda rahvusvahelised pankurid kasutasid 2MS vallapäästmiseks.
  Kohalikes ajalehtedes algas aga sakslaste “tagaajamine” ja nende demoniseerimine – algas etniline puhastus nendel aladel mis liideti Poola külge.
  Poola loodi marssal Smigly otsesele kaasaaitamisele “partisanide” rühmitused mis koosnesid peamiselt poola bolsevistlikest juutidest ja kurjategijatest.
  Need rühmitused ründasid sakslastega asutatud külasi, linnasi ja eriti üksikult seisvaid talusi – 1937a alagasid rünnakud ka Saksa riigi territooriumil.
  Poola suured päevalehed avaldasid Smygli kirjutisi milles too lubas “nädalaga oma tankidega Berliini ära võtta” ja pühkida Saksamaa maamunalt.
  Suurim progromm mis sakslaste vastu tehti oli Brombergi linnas kus tapeti sadu inimesi – vähemalt 300 aeti kirikusse ja hoone süüdati.
  Punased partisanid märatsesid nii Poolas kui Saksamaal – tapsid, vägistasid ja röövisid etnilisi sakslasi kuidas suutsid.
  See kõik on ajalooline FAKT – asjad mis juhtusid ja mille eest vähemalt tollased Poola juhid oleksid pidanud peale 2MS vastust kandma aga ei…
  Süüdlasteks tehti ikka saksalsed kuigi ajaloos on teada, et näiteks Hitler tegi Suurbritanniale üle 200 erineva rahuettepanku – kuni 1941a välja.
  Chrurcill saatis Htleri “kaugele” ja lubas samuti Berliini koos sakslastega puruks tampida…
  Lisan ka paar viidet mis seda teemat rohkem valgustab;
  http://www.tomatobubble.com/smigly_rydz.html ja https://concen.org/content/europa-last-battle-2017

 • Avatar
  uskmatu toomas

  Muidugi peaksime tegudega vastama siiski slaavlased ju. Ungarlased need meie hõimukaaslased on lollid tagurlased,soomlased põdrad jne.

 • Avatar

  Jutt on täiesti õige ja loogiline,loomulikult tuleb Eestil Poolat nüüd eriti toetada!!!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused