Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pooleteise sõja-aasta jooksul on Kaja Kallase pereäri kihutanud vilkalt Venemaa vahet

-
27.08.2023
Narvas lõpeb Euroopa nüüd sõna otseses mõttes.
© Uued Uudised

Sõnades Ukrainat toetanud peaminister Kaja Kallase abikaasa Arvo Hallik on Ukraina sõja kestel aktiivselt veremaitselist äri ajanud, ka tänavune aasta oli neile tegus.

ERR annab teada: “Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon (ERAA) on Stark Logisticsile tänavu väljastanud 60 luba Venemaa vedudeks, eelmisel aastal sai ettevõte 245 niisugust luba.

ERAA on autovedusid teostavate ettevõtjate vabatahtlik ühendus, mis muu hulgas tegeleb veolubade väljastamisega vedajatele.

ERAA juhatuse liige Ermo Perolainen ütles ERR-ile, et nad on ka pärast Ukraina sõja algust Stark Logisticsile veolube väljastanud. Eelmisel aastal anti neid 245 ja tänavu on antud 60.

Kaja Kallase abikaasa Arvo Hallik ei ole Perolaineni sõnul ise neid veolubasid taotlenud, küll aga on ta neil volitatud isikuna ERAA-s järel käinud.

Metaprint, kellele vedusid tehti, on teinud alates Ukraina sõja puhkemisest Venemaal tegutsedes müügikäivet pea 30 miljonit eurot, ütles intervjuus ERR-ile Metaprindi tegevjuht ja Stark Logisticsi enamusosanik Martti Lemendik.

“Kui pidada teenimise all silmas müügikäivet, siis 24. veebruarist 2022 kuni 24. augustini 2023 on Vene turule meie süsteemi ettevõttele müüdud materjale 29 817 709 euro eest,” ütles ta ERR-ile.