Populismilainel: “parempoolsed” separatistid tahavad erakonda Isamaa uuendama hakata

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
“Vana vettinud mäger” Siim Kiisler lubab Isamaad uuendama hakata.

EPL avaldab Isamaa separatistide Parempoolsed populistliku plaani “Eesti vanima erakonna Isamaa taaskäivituseks”. Nende pamfletti lugedes tundub, et need tegelased küll enam reaalsusest midagi ei jaga.

Nii vaetakse nende plaanides eesti rahvuslust: “Isamaa ülesanne on tagada Eesti riigi ja rahva kestlikkus ning hoida meie keelt, kultuuri, traditsioone ja rahvuspärandit. /…/ Selge eestimeelsus eristab meid teistest erakondadest.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samas aga lisatakse: “Siinolijaid peame endaga liitma, mitte tõrjuma. Ka nemad on Eesti tuleviku tegijad. Me tahame, et nad saavad koolis hea hariduse eesti keeles ning seovad oma meele ja tuleviku Eestiga.”

Üks allakirjutanutest on Siim Kiisler – tema on “parempoolsete” “eestlust” juba varem väga hästi lahti seletanud.

Isamaa liikmeühenduse Parempoolsed üldkogul pidas kõne teemal «Kes on eestlane?» erakond Isamaa liige Siim Valmar Kiisler, kes märkis, et Eesti peab olema valmis võtma eestlaste hulka neid mujalt tulnud inimesi, kes soovivad eestlaseks saada, kirjutas meedia varem.

“Oletame, et Marsilt saabub siia eksikombel kosmoselaev roheliste olenditega, kellel antennid peas. Kui nad eestistuksid, õpiksid ära eesti keele ja austaksid samu asju, oleks nad minu jaoks samasugused eestlased.” (Eesti Ekspress, 4. aprill 2018).

28. veebruaril 2017 aga ütles Kiisler “Foorumis” IRL-i rahvusluse kohta: “Kui seda lihtsalt ära seletada, siis ma ütleks nii: kui ma näeks, et laulupeol laulab isamaalist laulu eesti keeles näiteks Keeniast pärit noormees, siis IRL on selle üle õnnelik. See on eestlus!”

Sellist tulevikku näevad siis eestlusele libaparempoolsed populistid.

“Eestlaste elujärje viimiseks Põhjala tasemele peab Eesti majandus liikuma uude kasvutsüklisse ja kasvama naabritest kordades kiiremini,” väidav libaparempoolsed. See eeldab kindlasti ka tohutut investeeringute ja võõrtööjõu kuhjamist Eestisse, kusjuures Eesti jaoks lõpeb asi sarnaselt Rootsiga, kus migrantide Araablaste Partei soovitab põlisrootslastel emigreeruda.

Kogu seda populistlikku jama pole mõtet vahendadagi, kuid äramärkimist väärib lause: “Patiseisu murdmiseks ja Eesti arengule uue tõuke andmiseks on järgmistel Riigikogu valimistel vaja Reformierakonna ja Keskerakonna kõrvale kolmandat suurt jõudu tugeva parempoolse ideede-erakonna näol.”

See ideede-erakond on lihtsalt järgmine liberaalne moodustis Eesti niigi liberalismi täis poliitikamaastikul, mis midagi ei muuda. Eriti kui vaadata allakirjutanute tuntumaid nimesid: Siim Kiisler, Lavly Perling ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Kus need esimene ja viimane siiani olid? Nad on ju väga ammu poliitikas. Mida põrutavat nad siis nüüd suudavad? Perlingu süvariik toetab?

See separatistlik, libaparempoolne, vasakliberaalne ja populistlik seltskond peaks arvestama, et sama pretensioonika plaaniga on juba väljas äärmuspopulistlik Eesti 200 – kust Eestimaal veel piisavalt lollikesi leitakse, kes “maailmaparandajatega” ühineks, sest oma matti tahavad saada ka rohelised ja veel paar pisimoodustist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused