Portaal Objektiiv avas oma valimiskompassi

Eesti,
©Objektiiv
Portaali Objektiiv.

Veebiportaal Objektiiv avas täna oma valimiskompassi, kuhu on koondatud riigikogu kandidaatide vastused kümnele põhimõttelisele küsimusele.

Suuremate meediaväljaannete valimiskompassidest eristab Objektiivi kompassi asjaolu, et kandidaatide poolt antud vastused koos selgitustega on kõigile avalikult nähtavad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Objektiivi haldava SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul on vastuste avalikkus ilmselt ka üks peamisi põhjusi, miks küsimustiku täitis vaid kolmandik riigikogu kandidaatidest.

„Kuigi see peaks olema iseenesest mõistetav, et rahvaesindajaks pürgivad inimesed ei varja oma seisukohti, tuleb paraku välja, et suurem osa neist ei ole valmis avalikult selgitama, millised nende vaated põhimõttelistes küsimustes on,“ märkis Vooglaid küsimustiku tulemusi kommenteerides.

„Nagu näha, siis sisuliselt boikoteerisid meie küsitlust nii Keskerakond, Reformierakond, sotsid kui ka Eesti 200 ning ka Isamaa kandidaatidest vastasid küsimustikule vähem kui pooled. Muidugi on ka mittevastamine ja oma seisukohtade valijate eest varjamine teatud mõttes vastus, mis ütleb nõnda käituvate kandidaatide ja parteide usaldusväärsuse kohta nii mõndagi.“

Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi hinnangul kõneleb portaali valimisküsitluse eiramine üle kahe kolmandiku kandidaatide poolt selget keelt meie poliitilisest kultuuritusest ning näitab, et kartellierakonnad ja nende ridades riigikokku pürgivad kandidaadid pole harjunud rahvale oma positsioone avaldama.

„Selle asemel, et pakkuda meie kultuuri alusväärtuste küsimustes omapoolne nägemus ning teha see valijatele avalikuks, eelistatakse erakonna tühjade loosungite varjus müüa end rahvale pensionitõusu, riigipoolsete toetuste kasvu ja muude sisuliselt korruptiivsete valimislubadustega. Objektiiv on Eesti avaliku arvamuse väljal tegemas tööd petliku ja sahkerdava poliitilise kultuurituse väljajuurimiseks. Me soovitame neid kandidaate, kellel jätkub julgust olulistes küsimustes oma seisukoht valijatele teatavaks teha ning kaitsta seejuures avalikult meie kultuuri alusväärtusi,“ tõdeb Järvi.

Küsitluse detailsed tulemused koos kõigi vastanud kandidaatide vastuste ja selgitustega leiab portaali Objektiiv alalehelt aadressiga valimised.objektiiv.ee.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused