Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Portaali Objektiiv esimest aastapäeva tähistatakse konverentsiga “Millist Eestit me tahame?”

01.11.2016
12006295_1692078741011463_6097591076172901146_n

Laupäeval, 5. novembril 2016 algusega kell 10.00 toimub Tallinnas, Rahvusraamatukogu suures saalis portaali Objektiiv esimese aastapäeva tähistamiseks konverents pealkirjaga “Millist Eestit me tahame?”.

Lisaks Objektiivi toimetuse liikmetele astuvad konverentsil üles mitmed ettekandjad ning samuti esitatakse videointervjuud tuntud inimestega, kes püüavad erinevatest vaatenurkadest (kultuur, religioon, poliitika, majandus, riiklik iseseisvus, perekond, haridus, rahvastik, demokraatia, riigikaitse jne) vastata ühele ja samale küsimusele ehk küsimusele sellest, millist Eestit sooviksime ideaalis näha.

“Kuigi ühelt poolt on oluline pöörata kriitilist tähelepanu nendele asjadele, mida tehakse valesti ning mis kahjustavad meie ühiskonda, on teiselt poolt tähtis üha enam keskenduda ka õige, ilusa ja hea esiletoomisele,” ütles SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhatuse esimees Varro Vooglaid konverentsi tagamaade selgituseks.

SAPTK juhatuse liikme ja Objektiivi toimetaja Markus Järvi sõnul on Objektiivi aastapäevakonverents hea võimalus asuda kaardistama konservatiivselt meelestatud inimeste ootusi ja lootusi meie tuleviku suhtes.

“Konservatiivne maailmavaade on end Eestis näidanud paljuski reaktsioonilisest küljest, töötades vastu liberaalse ideoloogia viimastele moeröögatustele. Õige konservatiivsuse juurde kuulub aga igipõliste väärtuste ja tõdede hoidmine ning nende elav ja loov rakendamine konkreetsel ajaloolisel hetkel. Seda poolt tahame nüüd ja edaspidi üha jõulisemalt oma tegevuses esile tõsta,” tõdes Järvi.

Konverents toimub eesti keeles ning algab Rahvusraamatukogus laupäeval, 5. novembril 2016 kell 10.00. Konverents on tasuta ning konverentsi ettekanded tehakse hiljem kättesaadavaks ka portaali Objektiiv vahendusel. Kõik Objektiivi toetajad on konverentsile väga oodatud ning samuti on teretulnud teised kaasamõtlemisest huvitatud inimesed.

Täpsemat infot konverentsi programmi kohta saab konverentsi lehelt aadressiga