Postimees: järjekordne skandaal Ratase valitsuses! Ei, järjekordne skandaal ajakirjanduses!

Ehk oleks aeg meedia jaotamiseks: kõmu-, solgivoolu-, ja ideoloogiaajakirjanduseks. Ja sinna lõppu imepisike osa vähest sõltumatut ajakirjandust.

Eesti kurikuulus “sõltumatu” ajakirjandus teatas, et tema peamine allikas on kuulujutud.

Postimees kirjutab sellest, et peaminister Jüri Ratas olevat esmaspäeva hommikul kohtumisel EKRE poliitikutega nõudnud minister Marti Kuusiku kandidatuuri tagasivõtmist, “kuna levivad kuuldused…”. ERR-ile antud intervjuus ütleb peaminister paraku, et sellist ettepanekut ta ei teinud.

Marti Kuusiku pihta suunatud loo allosas aga on selgelt öeldud: “Postimees võttis eelmisel nädalal ühendust väidetava ohvriga, kes ütles, et see info ei vasta tõele. «See väide on absurdne. Marti Kuusik on väga hea isa, me saame väga hästi läbi ja ta sobib ministriks suurepäraselt. Toetan teda täielikult,» kommenteeris ta.”

Niisiis, Postimees teab juba, et väited Marti Kuusiku kohta ei vasta tõele, kuid üllitas kuulujuttudel põhineva uudise ikkagi: ehk jääb pisut soppa külge.

Ministrikandidaadi patustamine roolis oli fakt. Kuulujutud ei ole. Peavoolumeedia tahab lihtsalt üht inimest lõplikult hävitada. Ennekõike sellepärast, et ta on EKRE-st.

Kommentaarid