Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Postimees levitab EKRE nimekirjade kohta räiget valeinfot. Kas aps või teadlik sabotaaž?

-
13.09.2021
Postimees kasutab Goebbelsi võtteid. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kuigi EKRE nimekirjades kandideerib 2017. aastaga võrreldes sadu inimesi rohkem, näitavad Postimehe paberväljaande tabelid, et rahvuskonservatiivsete kandidaatide arv olevat tohutult kukkunud, mis on täielik libainfo. Pealegi annab Postimehe väärinfo paljudele maainimestele ekslikult teada, nagu ei kandideeriks nende koduvallas või -linnas mitte ükski EKRE liige, mis on eriti lubamatu võte.

11. septembril ilmunud Postimehe paberväljaande tabelites “Kes on kandideerijaid juurde võitnud, kes kaotanud? Suuremate erakondade nimekirjades kandideerijate arv KOV valimistel 2021 vs 2017” on paljude maakondade puhul ilmselt ära vahetatud EKRE 2017. ja 2021. aasta numbrid, seda peaaegu kõigi maakondade raames.

Samas ütleb sama leht rubriigis “Piirist piirini”: Võimsaima tõusu on teinud aga EKRE, kelle nimekirjades volikogudesse kandideerijaid on kokku 1374 (eelmisel korral oli 805).

Nii tuleb Postimehe tabelitest välja, et eelmistel, 2017. aasta KOV valimistel kandideeris Tartumaal EKRE nimekirjades 150 kandidaati, nüüd vaid 54. Tollal olevat EKRE nimekirjad olnud kõigis valdades, nüüd ainult Tartu linnas ja Kambja vallas. Kõikides valdades on ära märgitud kandidaatide arvu langus, mis on täiesti vale.

Valgamaal olevat 2017. aastal olnud 41 kandidaati, nüüd 14, Viljandimaal vastavalt 120 ja 46, Võrumaal 81 ja 27, Põlvamaal 72 ja 40, Pärnumaal 154 ja 124, Järvamaal 66 ja 56, Läänemaal 36 ja 25, Lääne-Virumaal 104 ja 48, Harjumaal 287 ja 225. Ida-Virumaal aga olevat 2017. aastal kandideerinud 52 kandidaati, nüüd ei kandeeri keegi.

Visuaalselt tabelitele pilku heites näeb, et peaaegu kõigi erakondade 2021. aasta tulbad on 2017. aastaga võrreldes rohkem ja kõrgemaid arve täis, ainult EKRE-l lähevad nelja aasta tagused tulbad tänavustega võrreldes kõvasti kõhnemaks. Eksitus ainult ühe erakonna puhul?

Kindlasti väidab Postimees nüüd, et tegu on inimliku eskitusega. Aga libainfo on juba oma töö teinud – tuhanded lehelugejad on saanud väärinfo selle kohta, nagu oleks EKRE nimekirjad ebapopulaarsed ja rahvuskonservatiividel pole kohapeal inimesi võtta, mis on täiesti vale.

Tegu on valimiskampaaniates väga levinud poliittehnoloogilise nõksuga, kus poliitiliste oponentide kohta käivat infot moonutatakse halvemuse poole, teades, et inimesed eelistavad hääletada võitjate poolt ehk anda oma hääl inimesele, kes kindlasti sisse saab.

Kuna kõnealuste tabelite põhjal võivad paljud inimesed arvata, et nende koduvallas EKRE nimekirju polegi, on Postimees korraldanud EKRE vastu kuritegeliku inforünnaku. Kas on oodata õiendust?