Postimehe “sõltumatus” selgub tema kallutatud kajastustest: Tynkkynen peakirja, Al-Taee varju

Eesti,
- Updated
ajakirjandus, ajaleht, postimees
©Uued Uudised
Ajalehtedes pole rahulikumate aegadega võrreldes miski muutunud. Pilt on illustratiivne.

Postimees jääb taas oma kallutatuses nii haledalt vahele, et seda on raske uskudagi.

Nii ütleb üks tänane uudise pealkiri: “Põlissoomlasest parlamendisaadikut kahtlustatakse viha õhutamises”. Jutt käib Sebastian Tynkkyneni 2017. aastal tehtud Facebooki-postitustest, millest olevat leitud rahvusliku viha õhutamist ja usurahu rikkumist.

Multikultuurses Soomes pole sõnavabaduse kägistamine vihakõneseadusega enam ammugi uudis ja vihaõhutaja sildi saab külge ka siis, kui inimene ütleb, et talle lihtsalt moslemid ei meeldi – kuidas nii, peavad meeldima! Või vähemalt ei tohi seda välja öelda.

Aga see selleks. Postimehe kallutatus tuleb välja viimasest lausest: “Politseil on käimas veel kolm uurimist, mis on algatatud Soome parlamendisaadikute suhtes. Helsingi politsei kahtlustab kristlikust demokraadist Päivi Räsäneni, sotsiaaldemokraat Hussein al-Taeed ja Põlissoomlasest Juha Mäenpääd rahvusliku viha õhutamises.”

Ühesuguse süüdistuse on saanud kolmest erinevast erakonnast pärit “vihaõhutajat”, Postimees aga kergitab pealkirja ainult Põlissoomlased.

Kui see pole kallutatus, siis mis see veel on? Eriti kui arvestada, et enamik inimesi loeb ainult pealkirja, nad saavad teada, et Põlissoomlane Tynkkynen on patustanud, aga sots  Hussein al-Taeest ei kuule nad midagi.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused