Postimehe “sõltumatus” selgub tema kallutatud kajastustest: Tynkkynen peakirja, Al-Taee varju

Rubriik Eesti On
- Updated
ajakirjandus, ajaleht, postimees
©Uued Uudised
Ajakirjandus kirjutab vahel kogemata tõtt. Pilt on illustratiivne.

Postimees jääb taas oma kallutatuses nii haledalt vahele, et seda on raske uskudagi.

Nii ütleb üks tänane uudise pealkiri: “Põlissoomlasest parlamendisaadikut kahtlustatakse viha õhutamises”. Jutt käib Sebastian Tynkkyneni 2017. aastal tehtud Facebooki-postitustest, millest olevat leitud rahvusliku viha õhutamist ja usurahu rikkumist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Multikultuurses Soomes pole sõnavabaduse kägistamine vihakõneseadusega enam ammugi uudis ja vihaõhutaja sildi saab külge ka siis, kui inimene ütleb, et talle lihtsalt moslemid ei meeldi – kuidas nii, peavad meeldima! Või vähemalt ei tohi seda välja öelda.

Aga see selleks. Postimehe kallutatus tuleb välja viimasest lausest: “Politseil on käimas veel kolm uurimist, mis on algatatud Soome parlamendisaadikute suhtes. Helsingi politsei kahtlustab kristlikust demokraadist Päivi Räsäneni, sotsiaaldemokraat Hussein al-Taeed ja Põlissoomlasest Juha Mäenpääd rahvusliku viha õhutamises.”

Ühesuguse süüdistuse on saanud kolmest erinevast erakonnast pärit “vihaõhutajat”, Postimees aga kergitab pealkirja ainult Põlissoomlased.

Kui see pole kallutatus, siis mis see veel on? Eriti kui arvestada, et enamik inimesi loeb ainult pealkirja, nad saavad teada, et Põlissoomlane Tynkkynen on patustanud, aga sots  Hussein al-Taeest ei kuule nad midagi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused