Postimehe stiil: Mart Helme hukkab, Kristina Kallas kallistab Sipsikut ja Potsatajat

Eesti,
©UU
Näide “erapooletust” Postimehest.

Kui jälgida Postimehe “sõltumatust”, siis paistab endiselt silma Lauri Hussari vari ja üleüldine EKRE-viha.

Nimelt on veerus “Erakonnajuhtide intervjuude sari” pikemalt kõrvuti olnud EKRE liidri Mart Helme ja poliitprojekti Eesti 200 juhi Kristina Kallase intervjuud. Mart Helme intervjuu pealkirjaks on pandud “Järelikult ei ole ta inimene, ta on loom. Ja see loom tuleb hukata.” Kohe tema kõrvale on ilmselge kontrastina sätitud Kristina Kallase “Sipsik ja Potsataja peavad olema ühes paadis!”

Asi ongi täiesti meelega seatud nii, et kõrvuti on “verejanuline Helme” ja “lapsemeelne Kristina Kallas” – vaadake vaid, kui vastik on üks ja kui sõbralik on teine!

Tegelikult pärineb Mart Helme tsitaat pikemast selgitusest: “Praegu on ju väga leebe karistusseadustik. Mõrvarid pääsevad vabadusse halvimal juhul 15 aasta pärast, on väga palju näiteid, kuidas nad panevad toime uusi kuritegusid: vigastavad ja tapavad inimesi. Järelikult ei ole ta inimene, järelikult on ta loom. Ja see loom tuleb hukata. See on ühiskonna tervise seisukohast mõistlik.”

Kristina Kallase taust on selline: “See maal sümboliseerib sedasama, mida ma nüüd poliitikas räägin. Potsataja ja Sipsik, lasteraamatute kangelased, peavad olema ühes paadis. Ühes koolis ja ühes lasteaias.” Reporter: “Miks Potsataja üksi sõuab?” Vastus: “Sipsik ilmselt tüürib seda paati ja Potsataja teeb ilmselt füüsilist tööd. Ma arvan, autoril ei olnud seda sõnumit, et eestlased näitavad ette ja venelased peavad rasket tööd tegema.”

Kui keegi arvab, et selline vastandamine on juhuslik, jääb üle talle vaid naiivsuse pärast kaasa tunda. Seda enam, et intervjuude taga on mürgimaona salvav saatejuht Vilja Kiisler, kes väidab, nagu jätaks Mart Helme ütlus teda sõnatuks, kuid täiesti kindlalt ta seda efekti just jahibki.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused