Presidendivalimised tõestasid, et ainult EKRE-le võib kindel olla

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE on alati koos omadega – miks pidanuks rahvuskonservatiivid toetama kedagi teist peale oma Henn Põlluaasa? Pilt on illustratiivne.

Alar Karise hädine äravalimine näitas seda, kuidas neli ülejäänud parlamendierakonda vangerdasid igati, samas kui rahvuskonservatiivid ei muutnud mitte mingite pakkumiste peale oma meelt.

Isegi paljud EKRE toetajad pommitasid erakonda ja Uusi Uudiseid etteheidetega, mille kohaselt tulnuks rahvuskonservatiividel juba eile Karist toetada, muidu saavat “Kadrioru eit” uuesti riigipeaks. EKRE-l aga oli oma kandidaat, Henn Põlluaas ja tema toetamisest ei kavatsetudki loobuda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See on Eesti poliitikamaastikul erandlik, et üks erakond ei vali pakutavate präänikute vahel, vaid püsib tugeval eetilisel ja moraalsel positsioonil. Näiteks ERR-i ajakirjanik Anna Pihl ei suutnud Riigikogu koridoris Mart Helmega vesteldes kuidagi aru saada sellest, et EKRE saadikutel ei keelatud Karise poolt hääletada, vaid nad ise otsustasid, et ei osale valimisfarsis – tibireporteri nägu näitas, et selline võimalus ei mahu tema korruptsioonist küllastunud peakesesse.

EKRE-l oli oma kandidaat ja kuigi tõepoolest oli võimalus, et juhul kui Karist ei valita, vangerdatakse Kersti Kaljulaid tagasi presidendiks, siis erakond ei kavatsenud poliitmänge kaasa mängida. See lisab rahvuskonservatiividele kõvasti usalduskrediiti – nad ei lähe parema positsiooni saavutamiseks kompromissidele oma põhimõtteid reetes, seega võib EKRE-t alati usaldada.

EKRE esimees Martin Helme on öelnud nii kooseluseaduse kui ka Marina Kaljuranna valimise kontekstis, et otsustamine tuleb anda rahva kätte ja kui rahvas teeb oma valiku, siis olgu see ka EKRE-le ebameeldiv, austavad rahvuskonservatiivid alati rahva tahet, kui see on esitatud ausal referendumil või valimistel.

Samas käis häälte libisemine kõvasti nii PortoRollos kui ka sotside ja Isamaa ridades, kus põhimõttekindlust on raske leida – “Lõpuks on ainult, kõik ainult enesemüümine / turul me oleme vennad ja õed. / Tükk haaval, jupp haaval, / päev haaval, tund haaval / üksteisel müüme omad usud ja tõed.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused