VIDEOPÄEVIK: Presidendivalimised Valimiskogus 24.09.16

Eesti,
- Updated
©U+
Presidendivalimiste videokajastus

Uued Uudised viibis 24. septembril Estonia Kontserdisaalis toiminud Eesti Presidendi valimistel, kust tegime ka aktiivseid videokajastusi sotsiaalmeedia vahendusel. Koondasime sellesse ülevaatesse kokku osa meie poolt tehtud video ja pildikajastust. Ühtlasi kutsume teid üles välja ütlema oma arvamuse presidendivalimistest, mille palume lisada allolevasse kommentaariumisse.

Presidendivalimised algavad

Valijamehed, presidendikandidaadid ja muud külalised kogunesid kella kümnest Estonia Kontserdisaali, et valmistuda kell 12 algavaks esimeseks valimisvooruks. Käisime ringi ja uurisime valijameeste ja külaliste arvamusi ja muljeid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Päev algab

Martin Helme ja EKRE külaliste meelolud

Toomas Alatalu arvamus presidendivalimistest

Intervjuu Räpina valla valijamehe Tiit Kalaga

Presidendivalimiste esimene voor

Valimised kuulutatakse välja

Valijamehed ja külalised jms kogunevad, valimised kuulutatakse välja ja algab hääletus. Presidendikandidaadid on Mart Helme, Siim Kallas, Mailis Reps, Allar Jõks ja Marina Kaljurand.

Esimese vooru häältelugemine

Esimese vooru kõige pingelisem hetk on käes. Valimiskomisjon loeb hääli.

 Esimesest voorust pääsevad edasi kaks kandidaati, Allar Jõks ja Siim Kallas. Mart Helme, Mailis Repsi ja Marina Kaljuranna toetajate seas algab tuline arutelu, kas ja keda toetada järgmises voorus. Kõlavad ka mõtted mitte toetada ühtegi järgmisse vooru edasi saanud kandidaati.

Jaak Madisoni kommentaar esimese vooru tulemustele

Presidendivalimiste teine voor

Teise vooru pääsesid edasi kaks kandidaati, Allar Jõks ja Siim Kallas. Teine voor kuulutakse välja ja valijamehed siirduvad hääletama. Päeva kõige pingelisem hetk on käes. Valimiskomisjon loeb hääli.

Teie vooru lühikokkuvõte

Estonia Kontserdisaalis 24. septembril Eesti Vabariigi Presidenti ära ei valitud. Märkimisväärne osa valijameestest ei pidanud kumbagi kahest viimases voorus olnud kandidaadist vääriliseks kandma Eesti Vabariigi Presidendi ametit.

Martin Helme kokkuvõte presidendivalimistest

Valimised lähevad tagasi Riigikokku

Kuna ükski kandidaat ei saanud teises voorus nõutavat häälteenamust, toimub 14 päeva jooksul presidendi erakorraline valimine riigikogus. Valimistoimingud algavad taas riigikogu esimesest hääletusvoorust ning sellele eelnevast kandidaatide ülesseadmisest.

Mida arvad valimistest?

Kutsume üles avaldama oma arvamust presidendivalimistest. Palun postita julgesti allolevasse kommentaariumi, mida arvad aset leidnud valimistest ja kes peaks valima Eesti Presidendi – kas rahvas või poliitikud?


Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused