President ja justiitsminister nimetasid vägivallaennetajaks roppsuu ja vanemate inimeste surma sooviva Mikk Pärnitsa

Eesti,
- Updated
©Erki Evestus
On inimesi, kes tõesti ei näe oma ninaotsast kaugemale, andes vägivallaennetuse auhinna vägivalla õhutajale.

Vabariigi president Kersti Kaljulaid ning justiitsminister Raivo Aeg tunnustasid teisipäeval kaheksat inimest, kes on andnud panuse vägivalla ennetusse – ja üheks neist on Mikk Pärnits, kes saatis sotsiaalmeedias tuntud kirjaniku “p…i” ning poseerib pesapallikurikaga.

Presidendi ja justiitsministri selline samm on vallandanud tohutu protestilaine. Huvitav on kogu loo juures see, et seesama Raivo Aeg käskis sellel samal Mikk Pärnitsal kirjanik Sirje Kiini käest vabandust paluda: Endine politseiboss Raivo Aeg: Mikk Pärnits, palu daami käest vabandust!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kuidas sellised ämbrid on võimalikud, isegi Kaljulaidi puhul? Pärnits, legendaarne roppröökur ja patoloogiline sõimaja, rääkimata tema rahvusluse vaenust, on nüüd vägivalla vastase võitluse etalon,” kirjutab kommentaarides Rain.

Mikk Pärnits esines avalikult alljärgnevate sõimufraasidega (kirjapilt muutmata):

“Mina olen õiget elu näinud, sina pole näinud mida mina, kaagutav vanamutt, matslik, mine sinna tule siia, kõrgharidus, sai ei tea midagi, las ma õpetan sind,”  kirjutas Mikk Pärnits Sirje Kiinile ja kui too teatas noormehe blokeerimisest, tuli soovitus “Hüppa putsi!”

Järgneb Mikk Pärnitsa postitus: “Soovitan endiselt kõikidel russofoobiat, homofoobiat v rassismi eitavaid vanureid hooga putsi saatma. ärge laske patroniseerida, saatke kohe putsi ära. ära raiska noorust, las surevad eest ära.”

Pärnits mõnitas ka laulupidu: “Laulupidu on saanud vabaduse nõrkuseks, autoritaarse mõttemaailma tööriistaks, et panna eestlased valima eestimeelsuse kasuks. Rahvuslik propaganda on viimastel kuudel vindi täiesti põhja keeranud ja selle ohvrid on ka lapsed.”

Väidetavalt sai Pärnits tunnustuse “Instagrami kampaania „See pole okei“ algatamise eest – seksuaalse ahistamise ning naisevastase vägivalla vastu võitlemiseks läbi ahistamiste avalikustamise ning ohvrite julgustamise, näiteks jagatakse lehel postitustena kuvatõmmiseid ahistavatest, häirivatest ja ähvardavatest sõnumitest.”

Selle kohta kirjutab tuntud ühiskonnategelane Peeter Espak:

“See Instagrami lehekülg, mille eest on auhind antud, meenutab mingit teismeliste portaalidest kopitud kiimalisi vestlusi, mõni kirjutaja tundub olevat “purjus prole”. Aga suur osa on selline teismeliste keel, et ei saa eriti aru sisust. Suurem osa tõmmiseid on irrelevantsed – 258 postituse juures lihtsalt suur osa sisutäide. Psühholoog ehk oskab hinnata, et kes on nende postituste autoriteks. Mõni üksik ongi selline, mille puhul oleks kindlasti soovitatav politseisse teada anda. Aga paradoks ju see ongi, et Pärnits kasutab ise palju hullemaid ähvardusi ja keelt – kui on välja toodud vastaval leheküljel teiste poolt, mille eest talle auhind anti.”

Espaki sõnul poleks oodanud, et Pärnitsast kangelane tehakse, mis näitab presidendi ja tema kantselei täielikku pankrotti. Ta lisab irooniliselt:

“Pärnits on aidanud paljusid noori ja ka vanu, leidmaks tee tagasi mõistuse juurde. Ta ei pööra kunagi pead ära, kui annab hurjutada, sõimata ja mõnitada talle mitte meeldivaid nähtusi. Presidendi poolt Pärnitsale autasu andmine on igati kooskõlas mõlemi arusaamadega tegudest, mis sääraseid autasusid väärivad. Mina hukka ei mõistnud. Järgmisena Rein Sillarile ja Vladimir Poolile üpriski leebe käitumise eest perioodil 1988-1991 dissidentide vastu rakendatud meetmete osas. Väärib tunnustust! Autasu on vaba!”

Tundub uskumatuna, kuidas Kaljulaid ja Aeg vägivaldse sõnapruugiga Pärnitsat tunnustades nii ämbrisse astusid – kas tõesti keegi neid ei hoiatanud, mis inimesega tegu on? Või ei loe “omade” ehk vasakliberaalide puhul miski – president tunnustas ju ka naisepeksjat Tiit Ojasood.

Või nagu kirjutab kommentaarides Andre: “Pärnits kindlasti tänab, et sai kleidiga kaadrisse, lootuses, et äkki keegi sõimab teda selle kleidi peale, et saaks ohvrit mängida ja tähelepanu keskmesse. See kõrvulukustav ämbrite kolin, mis Kaljulaidi presidentuuri saadab, kõlab minu kõrvadele järjest enam nagu muusika.”

Lõpetuseks EKRE poliitiku Urmas Reitelmanni küsimus: “Ajupesu on viinud niikaugele, et ebardlikku mõtte- ja väljenduslaadi Pärnitsa puhul pannakse küll pahaks, kuid keegi ei esita küsimust: Miks sa, poiss, kleiti kannad?”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused