President Kaljulaid – kas EKRE palge paljastaja või riigipea institutsioonilise maine rikkuja?

Rubriik Eesti On
©Martin Ahven/Õhtuleht
Ehk paljastub presidendi tõeline olemus siiski väljaspool võimukoridore?

Info jookseb Eesti inimese juurde mitmelt poolt ja see on tõesti igaühe õigus, mida või keda uskuda.

Vilja Kiisleri paskvill Postimehes ütleb, et “president paljastas EKRE misogrüünse palge ka välismeediale”. Ilmselt on see ka tõsi, kuid ühe mööndusega: vasakliberaalsele välismeediale. Sest üllatavalt palju on neid, kellele dressipluusis parlamendi ette ilmuv ja süütuse presumptsiooni eitav riigipea seondub hoopis kurikuulsa Orissaare seenelisega. Või ühe eurosaadiku äramainitud vene karjanaisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keda uskuda, on igaühe enda asi asi. Uued Uudised usuvad paraku pigem Varro Vooglaidu, kes ütleb alljärgnevat:

“Välismaa sõbrad naeravad Eesti Vabariigi presidendi ja seeläbi kaudselt ka Eesti Vabariigi üle, kus valitsev poliitiline kultuur võimaldab riigipeal nii käituda. Üks Austria tuttav ütles: “Ära pane pahaks, aga meie riigis ei pääseks ka koristaja niisugustes riietes parlamenti.” Läti tuttav kommenteeris aga, et ultimatiivselt on küsimus selles, kas riigipea näol on tegu tsiviliseeritud ja kultuurse inimese või barbariga, sest kultuuri oluliseks osaks on sisemised piirangud, mis ei luba matslikult käituda, kuna see on teiste inimeste, ent ka riigi suhtes lugupidamatu. Kolmas tuttav Prantsusmaalt toonitas, et riigipea peab alati aru saama, et end riietades “riietab” ta ka oma riiki, sest tema on riigi kuvandiks. Kõik need tähelepanekud on absoluutselt õiged. Me saame vaid häbeneda oma riigipead. Kurb, aga tõsi.”

Muide, uudiste järgi on Postimehe loetavus langenud. Ehk seetõttu, et sealt kostub ainult Kiisleri loba ega ole kuulda Varro Vooglaiu mõtisklusi?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused