President Kaljulaid laimab lätlaste ees Eesti valitsust, süüdistades teda täieliku eestikeelse hariduse puudumises

Eesti,
©Scanpix

President Kersti Kaljulaid väljendas Läti televisioonile antud intervjuus pettumust selle üle, et valitsuskoalitsioon ei ole siiani kogu Eesti haridussüsteemi eestikeelseks muutnud.

“Tegelikult olen ma kolm aastat kutsunud meie poliitikuid üles tegutsema. Ma olen pisut pettunud, et see koalitsioon, mis on ilmselt kõige rahvuslikum – kui nii võib öelda – või kõige patriootlikum kõigist seni olnutest, ei ole muutnud haridussüsteemi tervikuna eestikeelseks,” vahendab ERR president Kaljulaidi sõnu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Presidendi jutt on täielik demagoogia – praegune, tema enda hinnangul kõige rahvuslikum valitsus on ametis olnud kõigest pool aastat, Kaljulaid väidab ennast teemast olevat rääkinud juba kolm aastat, ja nüüd ajab ta kogu aastatepikkuse tegematajätmise EKRE osalusega valitsuse kaela.

Siinkohal esindab president tõenäoliselt Reformierakonna agendat – lükkas ju Riigikogu hiljuti tagasi Reformierakonna eelnõu ning tegi 61 poolthäälega valitsusele ettepaneku töötada välja eesti keele arengukava. Kaljulaid on seega asunud selgelt valitsuse mustamisega opositsiooni toetama ja teeb seda taas välismaal, läti keelt aktiivselt kaitsvate lätlaste silmis.

6 commentsOn President Kaljulaid laimab lätlaste ees Eesti valitsust, süüdistades teda täieliku eestikeelse hariduse puudumises

 • Avatar

  President on Ameerika Ühendriikidel, kelle sõna maksab ja kes tegutseb oma riigi hüvanguks.Eesti puhul palun mitte kasutada sõna PRESIDENT, sest meie kohale upitatud organism ei ole meie rahva seest pärit, see on brüsseli globalitide poolt siia istutatud selleks, et meie riik ja rahvas hävitada, ja seda tõestab ta oma tegudega.Peale selle on ta nii ebameeldiv moor, et naisterahvaks teda nimetada võib vaid eriline entusiast.

 • Avatar
  Margus Lippand

  Tropp

 • Avatar

  Vene kool peab säilima, keegi ei taha vene jurakatega ühes klassis õppida!

 • Avatar

  On ikka kole ja rumal meie kallis president.

 • Avatar

  Enne kui keegi julgeb midagi halvustavat presidendi kohta öelda, tuletan meelde tema poolt öeldu – presidendi sõna on vaba ja ainult teda kritiseerivate alamate sõna tuleb piirata!

  • Avatar

   Kas sina oled selle naisterahva ja presidendi paroodia ALAM?Kas tõesti tahad ennast nii madalale asetada?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused