Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

President Kaljulaid pakub Moldova presidendile kahtlast eurokaupa

23.08.2021
Kes tahab abi, peab vastu võtma “euroopalikud väärtused” – pakutakse Ukraina president Volodõmõr Zelenskõile, Moldova presidendile Maia Sandule, Gruusia presidendile Salome Zurabishvilile ja peaminister Irakli Garibashvilile ning pakkujaks on Euroopa liitu esindav Charles Michel.
© Scanpix

Mõningatel andmetel jagas USA saatkond veel juunis Afganistanile juhiseid LGBT-õiguste osas – see meenub, kui lugeda uudist president Kaljulaidi poolt Moldovale pakutavast “väärtusruumist”.

President Kersti Kaljulaid lubas Moldova riigipea Maia Sanduga kohtudes Eesti toetust nii demokraatia arendamisel,  heade valitsemistavade juurutamisel ning ka koroonavaktsiinide tarnimisel, vahendab BNS.

„Õigusriigi ülesehitamine, põhivabaduste tagamine ja reformide läbiviimine on eelkõige Moldova inimeste huvides, kuid mida tihedamalt olete seotud Euroopa Liidu majandus-ja väärtusruumiga, seda tõenäolisemalt võib tulevikus ka tekkida võimalus ühineda Euroopa Liiduga. Eesti jagab hea meelega oma kogemusi reformide läbiviimisel ja vabadusi toetava õigusruumi ülesehitamisel,“ lisas riigipea.

Milliseid häid valitsemistavasid pakuks Kaljulaid Moldovale? Seda, kuidas olla Jüri Ratase teise valitsuse ajal opositsiooni president ja kuidas kaporatuuri abiga eemaldada rahvuslased valitsemise juurest? Moldoval peaks selliseid kogemusi kommunistide ajast niigi jaguma.

„Õigusriigi ülesehitamine, põhivabaduste tagamine ja reformide läbiviimine ning EL-i väärtusruum” kaljulaidilikus võtmes tähendavad Moldovale ennekõike LGBT-le vaba tee andmist ja sealt edasi juba sooneutraalsust ja -vahetust ning muud, mida Eestis juba ohtralt juurutatakse. “Õigusriigi” olemus on samuti teada – see ei tohi olla oma maast ja rahvast hooliv, nagu Ungaris.

Kahjuks pürivad Euroopa vaesemad ja mahajäänud maad nii innukalt jõukuse poole (mida oodatakse EL-i ühisest katlast), et annavad ruttu järgi “euroopalike väärtuste” osas – aastate pärast ollakse küll jõukamad, kuid traditsiooniliste väärtuste mahamüümise hinnaga.

Euroopa “väärtusruumiga” ühinemise esmaseks tõendiks on tavaliselt “geiuhkuse” paraadid – nii oli see Ukrainas ja Gruusias, kus, tõsi küll, on sellel vaid mõningane riigi (peab ju euronõudmised täitma), mitte aga ühiskonna toetus.

Kaljulaid käis seega Moldovat moosimas Brüsseli emissarina.