President Kaljulaid umbusaldas Eesti sõjalist tuge NATO-t ja ülistas EL-i rahajaotamist

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Venemaa heidutamisest rääkiv president Kaljulaid on ise üritanud Putiniga sõbraks saada.

President Kaljulaidi eurolojaalsus on tõusnud tasemele, kus ta ei usalda NATO-t, mille liige on ka Eesti, vaid loodab kaitseküsimustes ennast mannetuna näidanud Euroopa Liidule.

President Kersti Kaljulaidi sõnul võiks Balti riikide keskmaa-õhutõrje loomist rahastada Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist, kirjutab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“On üks koht, kus Euroopa Liit on parem kui NATO – ümberjagamine. Kui Euroopa Liit tahab milleski panustada, võib ta kasutada ühtekuuluvusfondi raha,” märkis Kaljulaid. “Kui sellega oldaks valmis edasi liikuma, võiks Euroopa Liidu toetus NATO tegevusele olla väga suur.”

President ei mõista, et erinevalt NATO-st on EL siiski majanduskoostööle põhinev ühendus, ja ta pakub sisuliselt, et liit hakkaks ka sõjalisi rahastamisi tegema. Samas tunnistab ta, et EL on mannetu.

“Euroopa Liidu Nõukogus tullakse aga kokku  ja arutatakse liikmesriikide kaitsevõime arengut. Viiendat aastat istume Brüsselis ja ütleme, et Balti riigid, sealhulgas Eesti, kulutavad üle kahe protsendi sisemajanduse kogutoodangust, aga ikkagi ei ole neil näiteks keskmaa-õhutõrjet. Kas on mõistlik tulla kuuendal aastal samamoodi kokku sedasama fakti tunnistama või siis luua mehhanism, kus need kulutused saab ümber jagada?” küsis Kaljulaid.

EKRE on keskmaa-õhutõrje ja rannakaitse tarvis kavandanud kaitsekulutuste tõstmist 2,6 protsendini ja vajadusel riigikaitselise laenu võtmist, et likvideerida lüngad kaitsevõimekuses. Kaja Kallase valitsus aga kärbib kaitsekulutusi ning president Kaljulaid soovib Eesti veelgi rohkem eurorahade jagamise külge siduda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused