President Kaljulaidi retk looduskaitsealale – puudu on vaid putinlik kurgede rännuteele suunamine

Eesti,
- Updated
©AP/Scanpix
Eesti presidendi mainekujundus hakkab sarnanema Vladimir Putini omale, kes juhatab deltaplaaniga kurgi rännuteele. Pilt on illustratiivne.

Presidentide mainekujundus on igas riigis üks prioriteete, kuid selles osas ei maksa ka Vladimir Putini tasemele langeda.

Virumaa Teataja on teinud loo president Kaljulaidi käigust Tudu looduskaitsealale, mis aga on täis naiivseid seisukohti nii ajakirjaniku kui riigipea poolt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Näiteks väidetakse: “Neljapäeval Tudu looduskaitsealal rektel käinud president Kersti Kaljulaid kinnitas, et kontrast 20 aasta taguse ja tänase Lääne-Virumaa vahel on väga suur.” Kõlab hästi ja rõõmustavalt, aga oleks ka imelik, kui see nii poleks ja 20 aastat oleks paigal istutud.

Samasse valdkonda kuulub ka presidendi soovitus: “Mul oli selline ettepanek, mis tundus teistele retkel käijatele ka meeldivat, et metsamajakeste kasutustingimustesse peaks alkoholitarvitamise ära keelama ning et seal ei tehtaks mürareostust. Hästi paljud metsamajad asuvad rabamassiivide servadel ja vesi kannab väga hästi raadiost tulevat müra.”

Ettepanek on kahtlemata igati tervitatav, kuid naiivne – vaevalt et kunagi on neile puhkepaikadele sellist funktsiooni ette nähtud. Vaikus ja mõistlik käitumine on selliste paikade kontseptsiooni juba sisse kodeeritud.

Keelamine ei lahenda tavaliselt miskit ja RMK majakeste eraldi kontrollimine, et kas seal napsutatakse või mitte, oleks tükk lisatööd kellelegi. Seda enam, et väljatõstetud seltskond koliks kohe kusagile metsa alla ja teeks seal veel hullemaid tempe.

Pigem tehku president selgituskampaania, et puhkekohta üldse pidutsema ei mindaks. Keelumärk ei teeks tõenäoliselt mitte midagi paremaks. Keelamist on mõttetuks pidanud paljud seda ettepanekut lugenud netikommentaatorid.

Presidendi arutlused soode taastamise teemal tuletavad meelde opositsiooni hulgas väga tuntud praktikat, kus eriti reformierakondlased on asjatundjad praktiliselt igal elualal.

Vanemad inimesed pole kindlasti vaimustuses presidendi arvamusest, mis käib noorte kohta, kuid tabab valusalt hoopis elusügises olijaid: “Nad (noored – toim.) on palju keskkonna teadlikumad kui eakamad inimesed.”

Tegu on väga meelevaldse lahterdamisega. Kui noorte “keskkonnateadlikkus” tähendab Toompeal Thunbergi rumaluste võimendamist ning selle jäädvustamist nutiseadmetega, siis eakate inimeste keskkonnateadlikkus seisneb säästlikumas ja lihtsamas elustiilis. Eakad inimesed ei ole mingil juhul tänaste probleemide peapõhjus ja nende halvustamine protestinoori esile tõstes on väga ülekohtune.

Kogu presidendi jutt meenutab koolikirjandit, mis riigipea puhul sellist võimendust ei vajaks. Kui Kaljulaidi mainet on vaja parandada või meeldivaks kujundada, siis iga tema sammu kajastamine naiivsete juttude abiga on pigem karuteene riigipea institutsioonile.

6 commentsOn President Kaljulaidi retk looduskaitsealale – puudu on vaid putinlik kurgede rännuteele suunamine

 • Avatar

  Üke erinevus meie nn. “presidendi” ja Putini vahel siiski on:
  Putin saab ka deltaplaani juhtimisega väga hästi hakkama, samas kui meie nn. president ei saa hakkama isegi soo-teemal sõna võtmisega – ämbrikolin taga.

 • Avatar

  President Kersti Kaljulaid võtab eeskuju Põhja-Korea diktaatorist Kim Jong Junnist, kes pidevalt avaldab “juhtnööre” ja muid “geniaalseid” ettepanekuid. Parem oleks, kui Kadrioru perenaine oma suumulka lahti ei teeks. Me ei vaja seda tüüpi “juhtnööre” ja muud “tarka nõuannet.”

 • Avatar
 • Avatar

  Küsimus pole selles, et kas pidutsetakse ja kas “pill hüüab” vaid selles et seal olevad inimesed EI LÕHU ja EI REOSTA.
  Ise küll nähtud RMK maju külastades, et nii mõnigi eelmine on käitunud nii, et tahaks lihtsalt labaselt PEKSA ANDA…
  Sellised inimesed saavad aru vaid sellest ja ehk natuke aitaks ka materiaalne/rahaline mõjutus.

 • Avatar
  Elmer Hill

  Vanemad inimesed pole kindlasti vaimustuses presidendi arvamusest, mis käib noorte kohta, kuid tabab valusalt hoopis elusügises olijaid: “Nad (noored – toim.) on palju keskkonna teadlikumad kui eakamad inimesed.”

  See on absoluutselt õige märkus UU poolt.Ma ei ole väga märganud noorte muret meie keskkonna, eriti metsa pärast.Kahtlustan, kas suur osa linnanoori üldse teavad metsast midagi, peale selle, et seal puude all on hea pidu panna.
  See nn president on oma mõtetes just väljaarenemata mõistuse ja tähelepanuvõimega teismelise tasemel.Aga mis seda ikka korrata, see on ammugi teada.

 • Avatar
  Margus Peterson

  hääd UU-d. palun kadrioru seksirobotiga mitte pragada. ta lihtsalt kasutab kõiki PS-ga tagatud õigusi täiel rinnal. kaasa
  arvatud õigust end avalikult täis teha. egas üks suurmees – oli vist M. Twain? – asjata öelnud: parem hoida suu kinni
  (ilusate siniste silmade all) ja näida rumalana, kui kaagatada ja hajutada kõik kahtlused ja kõhklused. (“vürtsiks” sai ka
  vähemtuntud “suurmeeste” “pärle” lisatud).

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused