President Kersti Kaljulaid jäi pressikonverentsil valetamisega vahele

Eesti,
- Updated
Kersti Kaljulaid

Eile Riigikaitse nõukogu järel toimunud pressikonverentsil teatas president Kersti Kaljulaid, et väliskaubanduse ja IT-minister Raul Siem lükkas koos Riigi Valimisteenistusega üheselt ümber Mart ja Martin Helme väited e-valimiste ebaturvalisuse kohta. Minister Raul Siem kinnitab Uutele Uudistele, et Kaljulaidi väide ei vasta tõele.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigi valimisteenistus (RVT) andis eile presidendile oma seisukoha küsimuses, mis puudutab Martin ja Mart Helme väiteid e-valimiste ebaturvalisuse kohta. “RVT loomulikult ei leidnud, et nendel väidetel oleks alust,” märgib Siem, kes andis Riigikaitse nõukogus ülevaate käimasolevatest tegevustest e-valimistega seonduvalt.

“Hilisemal pressikonverentsil kuulsin üllatuslikult, et president ütles, et väliskaubanduse ja IT-minister Raul Siem lükkas koos RVT-ga üheselt ümber Mart ja Martin Helme väited e-valimiste ebaturvalisuse kohta. Tegelikkuses midagi sellist ei toimunud. Jah, enne omapoolse ülevaate andmist märkisin, et minul isiklikult puuduvad võimalikku pettust kinnitavad tõendid, kuid mingisuguses dialoogis, kas Mart ja Martin Helme e-valimisi puudutavad väited vastavad tegelikkusele või mitte, ma ei osalenud. See dialoog oli üksnes presidendi ja RVT vahel. Samuti ei avaldanud ma mingisugust seisukohta mis oleksid käsitletav minu seisukohana, et e-valimised on turvalised. Vastupidi, väljendasin seisukohta, et turvalisuse seisund on vaja eelkõige tuvastada ning selleks ongi planeeritud rahvusvahelise auditi ja riskianalüüsi läbi viimine. ”

Raul Siemi eestvedamisel tellib riik e-valimistele rahvusvahelise auditi ja kavatseb viia valimiste küberturvalisuse järelevalve üle korraldajast sõltumatule ametkonnale.

 

LOE LISAKS

INTERVJUU: Raul Siem: “Täna puudub e-valmiste turvalisuse osas lõplik selgus, aga selgus on vajalik”

Raul Siem algatab veel enne kohalikke valimisi e-valimiste auditi: selle turvalisus on riikliku julgeoleku küsimus

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused