Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

President kiitis heaks suurperedelt raha äravõtmise, abielu pilastamise ja valetamisega kehtestatud maksutõusud

-
27.06.2023
Alar Karis, järjekordne tühi koht Kadriorus.
© UU

President Alar Karis näitas, et ta pole mitte Eesti ühiskonda ühendav lüli, vaid võimuloleva vasakäärmusliku valetajate koalitsiooni ripats – ta kiitis heaks ühiskonda rängalt lõhestanud seadused.

President Alar Karis allkirjastas teisipäeval riigikogus hiljuti usaldushääletustega vastu võetud kaheksa seadust, mille hulka kuuluvad ka abieluvõrdsust ja maksutõuse puudutavad seadused, kirjutab Postimees.

“Vahetult enne riigikaitse nõukogu kogunemist allkirjastasin riigikogus viimastel nädalatel vastu võetud kaheksa seadust,” kinnitas president pressikonverentsil. “Nendega on langetatud põhimõttelised valikud, mis on tekitanud ühiskondlikult palju vaidlusi. Need valikud puudutavad makse, abielu määratlemist ja riigikaitset.”

Presidendil on õigus selles osas, et need seadused tekitasid ühiskondlikult palju vaidlusi. Veel enamgi – Eesti ühiskonnas on põhjalik väärtuskonflikt, milles Karis ütles lahti traditsionalistlikest käsitlustest ja kiitis heaks uusmarksistlikud “euroopalikud väärtused”.

Küllap on õigus neil, kes leiavad, et Eestil pole presidenti vajagi – miks pidada Kadriorus üleval tühist ripatsit, kes valib ühiskondlikes protsessides ideoloogilise poole. Mitte see pole presidendi ametikoha eesmärk.

Riigikogu võttis möödunud nädala erakorralisel istungil vastu kaheksa seadust, nende hulgas 2023. aasta lisaeelarve, alkoholi ja tubakatoodete aktsiisimääri, käibemaksu ja tulumaksu tõstva, ministeeriumide tööjaotust ümber korraldava ja sooneutraalset abielu võimaldava seaduse. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond pöördus presidendi poole jätta usaldushääletustega vastu võetud seadused välja kuulutamata.

Uued Uudised