President kolivat korraks Kagu-Eestisse – kas uus näitemäng “kogu Eesti rahva emalt”?

Rubriik Eesti On
©Martin Ahven/Õhtuleht
President kipub ikka ennast suurema rahvainimesena näitama, kui ta tegelikult on.

Mistahes ürituse puhul on esmatähtis see, et asi tehtaks õigetel eesmärkidel, mitte aga odava populaarsuse nimel.

Mullu augustis ja novembris kolis president Kersti Kaljulaid ajutiselt kantselei Ida-Virumaale. Tänavu septembrikuus plaanib ta kantselei sarnaselt mõneks nädalaks Kagu-Eestisse kolida, kirjutab Delfi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tallinnas olijad ei mõista ehk hinnata, mida presidendi ajutine Narvas elamine Ida-Virumaale andis, ja kas üldse andis. Arvestades seda, et Uute Uudisteni jõudnud andmetel kavatseb Eesti Energia sealmail põlevkivienergeetika kokkutõmbamise tõttu inimesi koondada, siis kui Kaljulaidi läbiheljumine mingeid sotsiaalseid pingeid seal maha võttiski, saavad inimesed uutest koondamistest kuuldes veelgi vihasemaks – ta ju lubas meid aidata ja hoida!

Ilmselt läheb samamoodi ka Kagu-Eestis – tuleb kena presidendiproua, vestleb sõbralikult inimestega, leelotab seto laulugi ja läheb – ning mitte miski ei muutu!

Miks selle propagandaürituse siiruses kahelda? Sest president arvab, et me polevat kunagi nii hästi elanud – tema oma meeletu sissetuleku juures kindlasti, aga rahvas?

„Euroopa meie südames ja meie ümber tähendab, et elame vabas Eestis, sellises Eestis, nagu me okupatsiooniajal unistadagi ei osanud ja nagu me 90ndatel küll lootsime, aga sugugi enesestmõistetavaks tulevikuks ei pidanud“, ütles president Euroopa päeval.

Me ei olevat osanud tänasest Eestist unistadagi? Kas riigipea ikka teab, kui õõnsalt see kõlab? Üks EKRE inimestest kohtus hiljuti Lõuna-Eesti päästjatega ja nood rääkisid talle, et inimeste kodudes küttekoldeid kontrollides jahmatab neid piiritu vaesus – maale jäänud rahvas pole võimeline oma elatustaseme juures ahjusid-pliite korda tegema.

Sellega seoses meenub ühe pere tragöödia, kelle kodust oli elekter välja võetud, sest polnud raha selle eest maksta. Punane kukk aga leidis oma võimaluse just lahtisest tulest.

President ei hakka kehvakestes taredes käima – ei, ta viiakse sinna, kus eurorahade eest on midagi tehtud, mõnele külaplatsile või kergliiklusteele. Ja pärast tema lahkumist on kõik, nagu ennegi.

Meedia nimetab Kagu-Eestit EKRE kantsiks. Eelpool nimetatud rahvuskonservatiiv just uuriski külas tegelikult toimuvat, mitte väidetavat edulugu. President aga käibki ainult viimaseid pidi.

EKRE Riigikogu saadik Anti Poolamets kommenteerib lisaks: „Kui presidendi kolimise tulemusel hakkab avalikkus Lõuna-Eesti probleemidele rohkem tähelepanu pöörama, siis on projekt kahtlemata tänuväärne. Kasu on sellestki, kui president saab võimaluse viia end rohkem kurssi tavainimeste muredega.

Pikemaajalist tulu sünnib presidendi ettevõtmisest siiski ainult juhul, kui see ei jää ajutiseks propagandaürituseks, vaid selle tagajärjel sünnib mõni konkreetsem algatus, näiteks kohalike elu vedajate mõttekoda või regionaalpoliitiline programm.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused