President seadis rahva vabaduse kahtluse alla

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix.
Kersti Kaljulaid

Tänasel Eesti Vabariigi põhiseaduse sajanda aastapäeva puhul peetud konverentsil esinenud president Kersti Kaljulaid tõmbas taas müüri rahva ja riigi vahele, rääkides talle omases dotseerivas toonis sellest, et kodanikel on riiki raske armastada.

Kaljulaid rääkis negatiivsel moel, et rahvas, kõrgema võimu kandja, ei tahtnud põhiseadust heaks kiites, et Eesti riigis kehtiks lihtsalt enamuse võim vähemuse üle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigipea lisas, et sellist riiki, kus igaüks teab, et ta võib sattuda valitsejate viha alla ja nende pilkeobjektiks, on kodanikel raske armastada. „Riigi käekäigu vastu tuntakse vähem huvi. Inimesed leiavad võimaluse elada oma elu riigiga aktiivselt suhestumata. See on muidugi mugav neile, kes tahakski valitseda oma otsuseid põhjendamata, vaba mõttevahetust pidamata.“

Ohumärgina tõi Kaljulaid oma kõnes välja ka liigse rahulolu juba saavutatuga ning kindluse, et meie kurss on vääramatu, õhutades sel moel rahvast vastu hakkama.

Kaljulaidi kõnet kuulates võis tekkida mulje, justkui Eesti riik ja rahvas ei olegi enam vabad ja justkui meil ei valitsekski enam demokraatia, mis kokkuvõttes jätab võimaluse presidendi ettekannet käsitelda vihakõnena.

 

16 commentsOn President seadis rahva vabaduse kahtluse alla

 • Avatar

  Seda prouat ei kuula ega vaata enam ammu. President peab olema rahva ühendaja, kõigi president. See proua on oravate ja sotside president, seega rahva ühtsuse lõhestaja ja seetõttu ei ole minul temaga midagi pistmist.

 • Avatar

  Eesti rahvas peaks presidendil sotside needuse maha võtma ja saatma ta sinna kust tuli…

 • Avatar

  Eesti rahvas ei olegi vaba kui siis vaid väike osa rahvast. Niikaua kuni lammutatakse moraali (eesotsas selle tädiga) saab asi ainult hullemaks minna.

 • Avatar

  “… sellist riiki, kus igaüks teab, et ta võib sattuda valitsejate viha alla ja nende pilkeobjektiks, on kodanikel raske armastada. „Riigi käekäigu vastu tuntakse vähem huvi. Inimesed leiavad võimaluse elada oma elu riigiga aktiivselt suhestumata. See on muidugi mugav neile, kes tahakski valitseda oma otsuseid põhjendamata, vaba mõttevahetust pidamata.“…
  See on juba juhtunud, eriti reformarite valitsuse ajal!
  Praegune valitsus annab lootust et asjad hakkavad edenema vastavalt kodanike soovidele, mitte kulissidetaguste välisperemeeste plaanide ja korralduste järgi.
  See tähendab et punaoravad, sotsid ja gruz200 tuleb hoolega võimust eemal hoida.

 • Avatar

  kersti kaljulaid = thomas hendric ilves = karl vaino

 • Avatar

  Kordan: see jutt tuleb sealt, kust tema põhipalkki. Ärge kustutage ära!

 • Avatar

  Selline nn president on üks võikamaid ja alatumaid vihakõne pidajaid. Tõeline intrigant.

 • Avatar

  President Kersti Kaljulaid on eesti ühiskonna lõhestaja. Tema pidevad avaldused ja sõnavõtud rahva poolt valitud parlamendi ja valitsuse aadressil on äärmiselt solvavad ja eesti rahvast alandavad. Viimane piisk minu jaoks oli siis, kui Kadrioru valitsejanna soovitas kehtestada automaksu. Tal oli jultumust soovida kehtestada veel üks rahaline kulu meie niigi vaese ja palju kannatanud inimestele. Seda olukorras, kus ta ise reisib meie kõigi kulul üle maailma. President tuuritab rahva raha eest ja tutvub Antarktika pingviinidega. Oma kuulikindla ametiauto kõik sõidud maksame kinni meie – eesti maksumaksjad. See juures tahab ta võtta ära aimukese transpordi vahendi lihtsatelt maainimestelt, kelle ainukeseks liikumise võimaluseks on isiklik auto. Näen kui raske on maakodu naabrite ponnistustel pidada oma väikesest pensionist üleval vana autopanni. See päevi näinud autoloks on vanade pensionäride aimuke võimalus liikuda poodi, arsti juurde või kas või metsa marjule sõitmiseks. Ja nüüd teeb see Brüsselist läkitatud rikkur ettepaneku maksustada autod. Et minu maanaabrite taolised pensionärid ei saaks enam üldse kuhugi sõita. Selliseid inimesi on Eestis väga palju. Kas veel küünilisemat poliitikut on Eestis olemas, kui on seda Kersti Kaljulaid? Millal küll eesti rahvas vabaneb sellisest intrigandist rahva lõhestajast?

 • Avatar

  Mis sellel inimesel küll viga on, et ei hakka aduma, kes ta on ja milleks seatud-seni meelehärmiks Eesti rahvale. Mis õigusega rääkida rahva eest, mis pole tõsi. Julgen täie veendumusega öelda, et kõigi nende aastate valitsustega ollakse enim rahul praegusega. Et sotsid presidendi kohale tarisid,. ei anna talle õigust ülbitseda tänutunde ajel kõigi teistega. Igas sõnavõtus vastik veiderdamine ja salalik soolo-ainult MINA tean. Mikser-Sildam-Kaljulaid, barrikaadidele ja juunikommunism peab saabuma.

 • Avatar

  Kaljulaid on neomarxist ja mida te temalt ootate. Eestlastest pole mammil sooja ega kylma,sest temale on vaja moodustist nimega Eesti et nõnda oma kukrut ja globalistide juhiseid taita. Võlts ja kyyniline ja kattemaksu himuline on praegune presidendiks nimetatu.

 • Avatar

  aga ei olegi demokraatia mitte kunagi olnud viimane ca 90 aastat! EUsse mindi pettusega. Eurole üleminek oli samuti pettusga, igasuguse referendumita. . Ka “taasiseseisvumisel” endised kommunistid muutusid “sinimustvalgeteks” kuid sisu jäi samaks. Kui vahepeal olid käsulauad Moskvast siis praegu on Brüsselist, ning seega praegu oleme euroväärastuste oblast kus valitsus pole esitamas oma rahva n6udeid Brüsselile, vaid toomas Brüsselist n6udeid eestisse. 80..85% nn. “käsulaudadest” v6etakse vastu muutmata kujul.

 • Avatar
  Risto Tanner

  Armastame oma riiki küll, aga mitte selle presidendiks sokutatud prouat. Ta kohe päris kindlasti ei vääri seda ametikohta.

 • Avatar

  Mu daamid ja härrad, kas Teile ei tundu, et peaks hoopis Brüsseli residendi taolised esinemised tähelepanuta jätma!? Konservtiivsete inimeste suhtumine on teada, puna-lilla-roosa-rohepesuliste arvamus on samuti teada. “Inimõiguste” Keskus urgitseb edasi, FemiNatsiministeerium pröökab edasi, pervod esinevad ikka ja igatsugu õiguslased undavad nagu peksasaanud penid! 🙂 Vaated on põhjani konsolideerunud ja meie uusmarksismusesse ja vasakäärmuslusse kaldunud ajakirjandus, eesotsa meie maksurahadel tegutseva ERR-i ja meie ajakirjanduse “lipulaeva”, (irw!) Postimehega, lisaks muud roosa press end niikuinii muuta ei kavatse, ei suuda ega soovi!

 • Avatar

  Presidendil on võim(etus) pähe löönud. “Kõikide” president tundub arvavat, et kui valitsus esindab eelkõige oma valijaid ja on kogu senise valitsemisaja rahva mandaadi selgelt välja teeninud ning uuringutes opositsioonist absoluutselt eelistatum olnud, siis tema peab esindama seda ülejäänud seltskonda. See aga pole “kõikide” president, vaid pool rehkendust(kui mitte kolmandik). Kui õpetaja Laul võiks Tootsi puhul sellega rahul olla, siis härra Hani presidendile sellist viletsat teenistust andeks ei annaks ning laseks ta päevapealt lahti. President Kaljulaidi nimi tekitab minus samasuurt trotsi kui Toomas Sildam, kelle intervjuu Mikseriga ERR portaali päises tegi esmaspäeva tõeliselt siniseks. Kaljulaid saaks siiski midagi positiivset teha ja kutsuda Sildami oma järgmisele maratonile partneriks. Sorry, Sildam peaks siiski alustama sajast meetrist ja samm-sammult tasakaalu poole liikuma. Hetkel on Sildam tasakaalust sama kaugel kui tema kehakaal jagatud pikkuse ruuduga.

 • Avatar

  Presku ei mõtle niisuguseid asju ise väljas. Tal on palgalised kõnekirjutajad, muist vist needsamad kes ärmajokile kirjutasid, sest presku on vahetunud kuid jutt sama jabur kui varem oli.
  Tema asi on ainult paberilt maha lugeda ja õige koha peal näppu vibutada.

 • Avatar

  Minu arvates see ei ole normaalne jutt mis sealt suust välja aetakse. Mul on sügav kahtlus kas inimene on üldse vaimselt terve mõistuse juures. Mine tea, äkki ongi, tuhat vabandust, aga sellisel juhul kas on selline jutt kuritegelik, public enemy nr 1?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused