Pressinõukogu mõistis taas hukka EKRE ministri kohta valetanud Õhtulehe

Eesti,
- Updated
©UU
Kert Kingo

Pressinõukogu arutas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poliitiku Kert Kingo kaebust Õhtulehe veebis Naistelehe rubriigis 12. detsembril ilmunud artikli „Video. Miks eksminister Kert Kingo tegelikult reisida ei saa? Tal pole koeri kuhugi panna!“ peale ja otsustas, et väljaanne rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel koos videoga räägib sellest, et Kert Kingo reisimine on koerte pärast keeruline. Kingo sõnul oli artikli pealkiri eksitav, sest videos sisalduvad tsitaadid on kontekstist välja võetud ja seega on loos edastatud eksitavat infot ja kujundatud valeväited. Videosaates pole Kingo kordagi maininud või öelnud, et ta ei saanud ministrina reisidel käia seetõttu, et tal on koerad ja ta ei saanud neid üksi koju jätta. Ei video ega ka artikkel anna pealkirjas loodud seosele ja esitatud väitele alust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti, mis näeb ette, et fotod, fotode allkirjad, pealkirjad, juhtlaused ega saatetutvustused ei või auditooriumi eksitada.

Õhtulehes EKRE ministrite kohta avaldatud valesid on pressinõukogu tauninud varemgi. Möödunud aasta juunis otsustas Pressinõukogu, et Õhtuleht rikkus head ajakirjandustava, kui levitas oma väljaandes valelikku väidet nagu puuduks rahandusminister Martin Helme suvemajal suvemajal ehitusluba.

Õhtuleht kirjutas, et rahandusminister Martin Helme suvemajal puudub valla väitel ja ehitisregistri andmetel ehitusluba. Tegelikult oli ehitusluba olemas ja pooleli olevas majas on lubatud ehitamise ajal ka viibida.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 1.4., mis näeb ette, et ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis tegeleb lugejatelt või väljaannetelt pärinevate meediat puudutavate kaebustega, lahendades neid kohtuväliselt.

UU

 

 

 

3 commentsOn Pressinõukogu mõistis taas hukka EKRE ministri kohta valetanud Õhtulehe

 • Avatar

  Pressinõukogu, ei tea kelle jaoks, küllap nende endi rahustuseks. Kannatanud küll sealt mingit lohutust ei saa, küll aga soola veelkord haavadele. Ja edasi….jätkatakse vanas vaimus, kelle leiba sööd, selle pillijärgi tantsid.

 • Avatar

  Pressinõukogu = väliseks iluks suunatud tagajärgedeta soola pähe raputamine – ventiil ülduse jaoks.

  • Avatar

   Tunne oma emakeelt: Pähe raputatakse tuhka, soola raputatakse haavadele.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused