Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pressinõukogu mõistis taas hukka EKRE ministri kohta valetanud Õhtulehe

31.01.2020
Kert Kingo
© UU

Pressinõukogu arutas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poliitiku Kert Kingo kaebust Õhtulehe veebis Naistelehe rubriigis 12. detsembril ilmunud artikli „Video. Miks eksminister Kert Kingo tegelikult reisida ei saa? Tal pole koeri kuhugi panna!“ peale ja otsustas, et väljaanne rikkus head ajakirjandustava.

Artikkel koos videoga räägib sellest, et Kert Kingo reisimine on koerte pärast keeruline. Kingo sõnul oli artikli pealkiri eksitav, sest videos sisalduvad tsitaadid on kontekstist välja võetud ja seega on loos edastatud eksitavat infot ja kujundatud valeväited. Videosaates pole Kingo kordagi maininud või öelnud, et ta ei saanud ministrina reisidel käia seetõttu, et tal on koerad ja ta ei saanud neid üksi koju jätta. Ei video ega ka artikkel anna pealkirjas loodud seosele ja esitatud väitele alust.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti, mis näeb ette, et fotod, fotode allkirjad, pealkirjad, juhtlaused ega saatetutvustused ei või auditooriumi eksitada.

Õhtulehes EKRE ministrite kohta avaldatud valesid on pressinõukogu tauninud varemgi. Möödunud aasta juunis otsustas Pressinõukogu, et Õhtuleht rikkus head ajakirjandustava, kui levitas oma väljaandes valelikku väidet nagu puuduks rahandusminister Martin Helme suvemajal suvemajal ehitusluba.

Õhtuleht kirjutas, et rahandusminister Martin Helme suvemajal puudub valla väitel ja ehitisregistri andmetel ehitusluba. Tegelikult oli ehitusluba olemas ja pooleli olevas majas on lubatud ehitamise ajal ka viibida.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 1.4., mis näeb ette, et ajakirjandusorganisatsioon kannab hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne, moonutatud või eksitav info.

Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis tegeleb lugejatelt või väljaannetelt pärinevate meediat puudutavate kaebustega, lahendades neid kohtuväliselt.

UU