Priipääse: EL tahab hakata otse Aafrikast neegreid Euroopasse importima

NeegerNeeger

Euroopa Liit tegi teatavaks plaani võtta 50 000 põgenikku otse Aafrikast, Lähis-Idast ja Türgist, et migrandid ei võtaks ette ohtlikku reisi üle Vahemere. Ettepanek hõlmab EL-i riike ja on mõeldud kaheks aastaks. See on jätkuks ümberasustamisprogrammile, mis töötati välja 2015. aasta rändekriisi olukorras.

Euroopa Komisjoni rändevolinik Dimitris Avramopoulos rõhutas vajadust luua alternatiiv ebaseaduslikule ja ohtlikule merereisile. Euroopa Komisjon ütles avalduses, et “soovitab uut EL-i ümberasustusskeemi, toomaks järgmise kahe aasta jooksul Euroopasse vähemalt 50 000 kõige haavatavamat rahvusvahelist kaitset vajavat inimest”.

EL on väljaspool blokki asuvate riikide, peamiselt Türgi ja Jordaania põgenikelaagritest ümber asustanud 23 000 inimest. Neis laagrites on valdavalt Süüria sõjapõgenikud. Neist piirkondadest ümberasustamine jätkub, kuid senisest rohkem pööratakse tähelepanu Liibüale, Egiptusele, Nigerile, Sudaanile, Tšaadile ja Etioopiale. “See aitaks kaasa Vahemere keskosa rändevoo stabiliseerimisele,” ütles komisjon peamiselt Liibüast Itaaliasse kulgevat rändekoridori silmas pidades.

Kommentaarid