Priit Pullerits: ajakirjanduse pilt on kohutav, noored kallutatakse vasakule juba ülikoolis

Eesti,
- Updated

Ajakirjandusõppejõud ja Postimehe konservatiivsete vaadetega ajakirjanik Priit Pullerits rääkis Vikerraadio hommikuprogrammis, et ajakirjanikud kallutatakse vasakule juba ülikoolis. Ta rääkis, et ülikoolid teevad sotsiaalset ajupesu, ajakirjandus ei oma enam õiglase, objektiivse võitleja kuvandit.

See on Pulleritsu sõnul tingitud liberaalse maailmavaate pealesurumisest õppejõudude poolt ja kuna õppejõud on autoriteedid, siis see kinnistub ja levib noorte seas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta tõi näiteks, et USA-s käib peavooluvastaliste õppejõudude mahakarjumine ja suukorvistamine ning ta pole kindel, et ka Eestis võib nii juhtuda, kuigi ta ise on seni küll saanud end vabalt väljendada.

„Ajakirjanduse kallutatus on Eestis reaalne probleem, raske on leida klassikalise uudise tunnustega lugu,“ rääkis Pullerits. „Pilt on kohutav, selline areng tuleb ära lõpetada ja tõmmata pidurit.“

Enda rolli kohta õppejõuna vastas Pullerits, et tema on üksi – kuigi ka üks on lahinguväljal sõdur, siis üksi lahinguid ei võideta.

 

UU

14 commentsOn Priit Pullerits: ajakirjanduse pilt on kohutav, noored kallutatakse vasakule juba ülikoolis

 • Avatar
  Raul Uesson

  AS Äripäev avaldab süüdimatult artikleid, mis on vastuolus põhiseadusliku süütuse presumtsiooniga. Kui saata AS Äripäeva juhtkonnale ning toimetajatele: Meelis Mandel, Aivar Hundimägi, Liivi Kedelauk ning Piret Frey, taotlus laimava info kustutamiseks, siis ei vastata isikute korduvatele taotlustele.
  Ülaltoodu väljendab AS Äripäeva poolset Eesti ajakirjanduseetika koodeksi tahtlikku ja kestvat rikkumist.
  Samuti on AS Äripäev pidanud majanduslike raskuste ületamiseks mitmeid töötajaid koondama, sest ettevõte on pankroti äärel ning tööga ei saada hakkama, v.a Eesti Reformierakonna promomine ning koalitsiooni virtsaga loopimine, mistõttu ei ole tegemist objektiivse väljaandega vaid valdavalt kusekollase materjaliga.

 • Avatar

  Eesti haridussüstteem on korrumpeerunud ülevalt – kala mädaneb ikka peast. Kõige hullem on seis Haridusminsiteeriumis mis on täis “Lauristine”.
  Nagu teada oli juba Marju isa Eesti rahva mõrvar ja tema laps on valinud sama tee – teeb seda lihtsalt teistmoodi – väljasuretades.

 • Avatar

  Kogu ajakirjandusharidusmaastik tuleks ümber kujundada. No mida õpib inimene 3+2 aastat seal ajakirjandusosakonnas. Ainult ajakirjandusteadlased peaksid niikaua õppima ja neid on riigil vaja kui palju? Paar tükki ehk kümne aasta jooksul. Ülejäänud üliõpilased peaksid saama omandada ajakirjaniku põhiteadmised aasta jooksul. Süsteem peaks olema samasugune nagu õpetajatel. Inimesed omandavad ülikoolis eriala ja siis saavd juurde ajakirjaniku kutse. Üks ajakirjanduse põhiprobleeme ongi selles, et ajakirjanikud ei spetsxialiseeru või ei taju, mis mingis valdkonnas toimub. Seega nad pole professionaalsed. Jah Eesti Raadio omal ajal eelistas eelkõige ajakirjaniku haridusega inimesi ja see on olnud suht suletud ring. Umbes et teistsuguse haridusega inimesed nagu alavääristaks ajakirjaniku haridust. Kuigi tõepoolest pole vaja 4-5 aastat istuda ülikoolis ajakirjanikukutset nõutades. Mida nad teevad seal niikaua? Võib-olla see ongi põhjus, et pannakse mingi ideoloogia sinna haridusse sisse. Ja üldse – ajakirjanik kui kutse või eriala – see ei saa lähtuda ainult ühetaolisest spetsiifikast. Ajakirjanik teeb mida? Kirjutab/kirjeldab/analüüsib hetke aega või mis toimub ühiskonnas. Seega oleks loomulik, kui neid kirjutajaid oleks võimalikult erineva taustaga – ainult nii saab võimalikult laiahaardelise ja mitmekesise ülevaate ühiskonnast.

  • Avatar

   Ja suhtekorraldus võiks olla vaid tasuline eriala.

  • Avatar
   White Pride Worldwide

   Ma ei saa ka aru et mida seal nii kaua õppida on, näiteks enamus välisuudised on ju lihtsalt välismaa meediast eesti keelde tõlgitud. Arvamusloo kirjutamiseks ei pea ka mitmeid aastaid õppima, tuleb lihtsalt järgida õigekirja ja teksti ülesehituse reegleid.

 • Avatar

  Ka ei õpetata neile eesti keele süntaksit ja grammatikat juba ülikoolis.

 • Avatar
  Elmer Hill

  Aga noorte ajakirjanikuhakatiste sorosfashistideks vormimise emme on ikka veel Eestis au sees ja teda nimetatakse hellitavalt Marjustiniks ning lauldakse talle halleluujat.
  Ja miks Pullerits TÜ-s üksi on?Kust tulevad siis kõik need liberastidest õppejõud?Kas sellel riigikukutaja järeltulijal on tõesti nii suur mõju, et ajakirjandus on tema rõvedate käte vahel?

 • Avatar
  Tõnu Lehtla

  Kõige lihtsam oleks ajakirjanikel järgida reeglit, et nad on info vahendajad, mitte arvamuslugude autorid. Kahjuks ei suuda enamik neist oma edevust pidurdada ja oma kesist iseenesetarkust väljendamata jätta. Kui seda tõde pole suudetud juba ülikoolis selgeks teha, siis on meie ülikoolides midagi ikka väga mäda. Teine probleem tundub olevat see, et eiteakust on juurdunud arusaam, et intervjueeritavat “hagijana” ründav ajakirjanik on väga äge ja niisugune eeskuju väärib järgimist.

 • Avatar
  Tõnis Siim

  NB! Plutokraatia ehk rahavõim ja sorosfashism-rassism,mis on vallutanud Läänemaailma, mida serveeritakse rahvale demokraatia nime all ei mahu vasakpoolsuse lahtrisse. Liberalism tähendab vabadust kellegi jaoks teist orjastada ja loodust hävitada. Avatus tähendab sorosfashistide-rassistide jaoks ühiskondade avamist naha eemaldamise meetodiga – põlisrahvaste-europiidide assimileerimissurma esile kutsumist, nende asualade ümber- ning ülerahvastamist ülerahvastatud-populatsiooniplahvatuste-väljakurnatud biotoopide või/ja vaesemate piirkondade rändrahvaste-kolonistide suurte hulkadega, europiidideta, ühtse ning eristamatu biomassirahvaga täidetud Euroopa ja europiidideta Põhja-Ameerika ülesehitamist võimalikult lühikese ajaga, juba 21. saj. lõpuks. Kättemaksuks ja karistuseks holokausti eest?

 • Avatar

  Eesti ajakirjandusväljaanded on rohkem punased, kui olid EKP häälekandja “Rahva Hääl” ehk “Massi Möla” ja ELKNÜ ajaleht “Noorte Hääl” ehk “Tite Piuks”, sest nii ühes kui teises, rääkimata “Edasist”, töötas ausaid ajakirjanikke, kelle puhul tuli osata ridade vahelt lugeda.

 • Avatar

  Kui keegi hakkab kedagi maha karjuma eks siis tuleb hakata vastu karjuma- muu variant lihtsalt ei aita.
  Muidugi saame ka aru et kui kellegil argumendid otsa saavad või neid pole olnudki hakataksegi esmalt karjuma ja siis sildistama.

 • Avatar

  Priit Pullerits pole ise süüst puhas – tema oli omal ajal see kes “vasikavaimustus” ameerikalikust sensatsiooniajakirjandusest ja oli ka sisuliselt mees, kes selle Eestisse “maale tõi”. Ja üldse, praegu on asi täielikult pöördes, kus pole enam võimalik olla vaiki, sest ka reformisotside poole kaldu meedial pole sisuliselt enam sissetulekut, kuna usaldus on null. Aga siis kui kui usaldus oli 60%, 50%, 30%, isegi 20% – kus oli Pullerits siis, miks ta siis suud lahti ei teinud? Ajakirjandus pole ilmtingimata ka vasakliberaalne(kas keegi üldse teab, mida see enam tähendab). Ajakirjandus on teatud grupeeringute või parteide mõju all. Ja Reformierakond pole kindalsti vasakliberaalne partei, vabadusest on selle partei puhul asi väga kaugel(kas Ansip oli Eesti esimene diktaator?) ja kuidas sa saad nimetada parteid vasakuks, kui selle liider Kallas soovis kaotada sotsiaalmaksu või teha arstiabi tasuliseks? Aga Reformierakond pole ka parempoolne. Mis kalduvustega on Reformierakond, politoloogid(halloo kus te olete), peaks selle ära määratlema…

  • Avatar

   voldemari küsimus “kus oli Pullerits siis, miks ta siis suud lahti ei teinud” ei taba asja tuuma. Väga lühike vastus on, et peatoimetaja praakis tema “vale” suunaga artiklid välja. Mäletan veel PP emotsionaalset hüüatust: “Mulle ei anta isegi oma ajalehes enam sõna!”

 • Avatar

  Sedasama on ausad inimesed rääkinud juba aastaid. Lapsed ja noored on need, keda annab voolida. Paraku kasutavad seda ära ka igatsorti ‘maailmaparandajad’, nagu seksuaalperverdid ja neomarksistid-bolševikud. Eesti on valiku ees, kas lõpetada haridussüsteemis liberaalse maailmavaate-propaganda levitamine, või läheb kõik nii nagu Hollywoodi perverdid ette näitavad….

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused