Priit Pullerits: “Tänu vasakliberaalse diktaadi lagunemisele Eestis muutus sõna järjest enam vabamaks”

Eesti,
- Updated
Ajakirjandus sipleb kahe maailmavaate vahel.
©Uued Uudised
Sõltumatu ajakirjanduseni on Eesti meedial veel pikk tee minna. Pilt on illustratiivne.

Ajakirjandusõppejõud ja Postimehe toimetaja Priit Pullerits kirjeldab oma blogis, kuidas tal tuli veel mõne aja eest mitmel teemal vait olla: “Mulle öeldi kahel korral otse, et mina kooseluseaduse teemal sõna võtta ei tohi. Ma sain korduvalt tunda survet ja hukkamõistu, kui kirjutasin ausalt immigratsioonist, sealhulgas näiteks Vaos toimuvast. Minu jaoks asi enam hullemaks minna ei saanud”. Nüüd on sõna palju vabam.

Pullerits rääkis hiljuti Vikerraadios, kui osutas ajakirjanike ebaprofessionaalsusele. Varem on rääkinud ka Postimehe lühiaegne peatoimetaja Peeter Helme, et ajakirjanikud on madalalt makstud pooliku haridusega ületöötanud tegelased. Selgelt vasakule kallutatud Delfi peatoimetaja vastas Pulleritsule, et kõik on kõige paremas korras.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Konservatiivsete vaadetega Priit Pullerits jätkab teemat oma blogis, kirjutades, et ta sai pealtnäha huvitava, ent sisult rumala küsimuse, et kui mulle ei meeldi vasakliberalismi laiutamine, kas ma 1) olen valmis selleks, et Eestis kehtestub sõnavabaduse teemal diktatuur, ja kas ma 2) olen kindel, et jään tolles diktatuuris soositute poolele.

„Ma olen seda diktatuuri juba näinud – vasakule kaldu diktatuuri nimelt. Lõppeva kümnendi esimesest poolest alates. Mulle öeldi kahel korral otse, et mina kooseluseaduse teemal sõna võtta ei tohi. Ma sain korduvalt tunda survet ja hukkamõistu, kui kirjutasin ausalt immigratsioonist, sealhulgas näiteks Vaos toimuvast. Minu jaoks asi enam hullemaks minna ei saanud,“ kirjeldab ta.

Ta viitab, et see oli ilmselge sõnavabaduse piiramine.

„Kuna meil on nüüd tänu muutunud oludele taas rohkem sõnavabadust kui varem, siis kasutan seda, et asjad siin lahti seletada ja näitlikustada. Ma ei saanud mullu, 2019. aasta kevadel absoluutselt aru sellest kiunumisest, mis läks lahti, et sõna ei olevat Eestis vaba. Täiesti vastupidi! Tänu vasakliberaalse diktaadi lagunemisele Eestis muutus sõna järjest enam vabamaks. Vaadake ise, kui palju ma sain 2018. aasta sügisest, mil hakkasid puhuma muutuste tuuled, taas kolumnistina esineda. Ma kirjutasin vaat et peaaegu iga nädal arvamusloo, ja mitte sellest, et oi, «Troonide mängu» viimane hooaeg mulle ei meeldinud, nagu kirjutas üks noorajakirjanik, vaid kirjutasin ikka ühiskondlikest asjadest, suurtest nähtustest, olulistest protsessidest. Arvamustoimetaja soosis, et kirjutaksin, sest muidu ilmub liiga palju naiivseid lugusid, muretses ta. Laste kirjandid, ütles ta nende kohta,“ kirjutab Pullerits.

Pullerits rõhutab, et just see oli sõnavabadus, mis taas üle mitme aasta Eesti ajakirjanduses õitsele lõi.

„Mulle see taastunud normaalsus meeldis, et sõna said kõik, Ahto Lobjakast Jaak Valgeni, mitte ainult Lobjakas ja teised temasugused ning tema leeri kalduvad Eesti vaenajad, kes kujutlesid end olevat progressi teenistuses ja ajaloo õigel poolel. (—) Ja kisa tõusiski sellest, kui vasakpoolsed tundsid, et neile ei ole jäänud meedias monopoli, vaid sõna saavad üha rohkem ka nendest erinevate vaadetega inimesed, mistõttu nad tundsid end ja oma positsioone ohustatuna.“

Sõda käib mitte ainult kahe maailmavaate, vaid ka kahe meediamaja vahel, sest armutu konkurents kahaneval meediaturul sunnib selleks. Ja kahaneb see turg just seetõttu, et liiga palju on ajakirjanikke või otsustajaid, kes tahavad kõike kallutada oma mätta otsast vaadatuna, ehk vasakule.

 

 

12 commentsOn Priit Pullerits: “Tänu vasakliberaalse diktaadi lagunemisele Eestis muutus sõna järjest enam vabamaks”

 • Avatar
  Boris PÜSSA

  Sinusuguseid mehi on meie tänasel meediamaastikul väga vaja, Priit – jõudu ja jaksu sulle!

 • Avatar
  Simone Katšeli

  Pullerits on vist jube kehv õppejõud, need ajakirjanikud tulevad ju tema enda käe alt. Võibolla ta väljendab end segaselt kas vaestele noortele või siis siinkohal?

 • Avatar

  Vasak-äärmuslus( hellitavalt liberaalsus) pole kuhugi kadunud! Pullerits ei ole suutnud(või soovib hämada)) näha laiemat “pilti”! Kogu propaganda vasak-äärmuslaste poolt on suunatud ülemaailmsele NEOfashistlik-kommunistlike reźiimide kehtestamisele.(Eeskuju Hiinas toimuv) Saavutamaks TOTAALkontrolli iga persooni ja tootmiste üle.
  “Ükski vahend pole keelatud eesmärgi saavutamisel!” Kuhu kaovad tuhanded lapsed üle maailma( isegi ÜRO raporteerib, kes on globaalvõimu üks instrument)
  Globaalvalitsejad( keda keegi pole valinud!) suudavad ( riikidelt raha äravõtmine kriiside korraldamise ajal) korda saata ärarvamatuid kurje kavasid!
  TULEB PEALESUUNITUD VAKTSINEERIMINE, TOIDUTOOTMINE AINULT SUURKORPORATSIOONIDELE. jpm….senikaua kui inimesed ei saa aru mis toimub ja ei hakka vastu kurjadele kavatsustele, niikaua saavad nad ellu viia ka kõige jubedamaid plaane.
  Küsige kasvõi seda, KUIDAS VÕIS ORWELL TEADA, seda mida ta kirjutas ja mis on tõeks saanud? Ta oli lihtsalt selle kavandajate ridades.

 • Avatar

  Ma pean vist mingi aeg laiskusest lahti saama ja “Saatana Sõnaraamatu” pikema ülevaate kirjurama. Kommunisti jaoks tähendavad sõnad hoopis midagi muud kui inimese jaoks. Kommunisti jaoks on demokraatia diktatuur, halvad asjad on head asjad, nagu ntx narkots on laste õigus keemiale või siis antud juhul on sõnavabaduse piiramine see, kui nad ei saa enam monopoolselt valetada, siis on see sõnavabaduse piiramine. Kogu vasakäärmusluse ajuloputus baseerub mõnel lihtsal kõikidele psühhopaatidele omasel manipulatsioonitehnikal.

 • Avatar

  Sõnavabadus täielikult ei ole siiski taastunud, Postimees on endiselt raju liberaalne väljaanne, kuigi mõningad sõnavabaduse märgid on näha.

 • Avatar

  Märkasin ka üllatusega kuidas eesti ajakirjandus mis oli kogu aeg olnud valituse lipitsev sülekoer muutus üleöö raevukaks valvekoeraks kui EKRE valitsusse sai.

 • Avatar

  Tundub, et me mõistsime president Kaljulaid valesti. Pusaga “Sõna on vaba” ta mitte ei protesteerinud sõnavabaduse vähenemise vastu, vaid õnnistas sisse uue ajajärgu Eesti sõnavabaduses. Kuna EKRE sai esmakordselt valitsusse, siis sai ka sõna vabamaks. Äkki on Kaljulaid hoopis EKRE salaagent…

  • Avatar

   … EKRE salaagent – on alles väljamõeldis, pigem kremli käepikendus läbi brüsseli.

 • Avatar

  Miks ei näe nende vaenajate ja keelajate nimesid? Milleks niisugune udujutt, et keelati ja ei lubatud jne.

 • Avatar

  ja kõige selle pasa taga on ju suuresti Lauristin, re ja sde.pihta tuleb aga hakata ERR ja eestivaenulikud tegelased sealt eemaldada.

  • Avatar

   Lauristin ja tema poolvend Allik aga nende geneetilised juured ulatuvad 30-ndate aastate lõppu ja kogu see kamp pandi ju võimule konkreetselt kremli poolt….

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused