Priske skandaal: Kaja Kallase sõnul tuleb vaktsineerimise korraldus üle vaadata. Võib-olla

Eesti,
- Updated
Kaja Kallas

Viimased juhtumid, kus eesliinitöötajate sekka või riskirühma mitte kuuluvad inimesed saavad ilma järjekorrata vakstiini, on tekitanud vajaduse vaadata üle vaktsineerimise korraldus, ütles peaminister Kaja Kallas (Reformierakond). Võib-olla.

“Kõik need juhtumid näitavad seda, et võib-olla me peame selle vaktsineerimise korralduse üle vaatama. Et kuidas teha ikkagi nii, et kohe, kui jääb mingi doos üle, siis on kohe teada inimesed, kes ette võetakse. Et see jookseks sujuvalt ja kõigepealt saaksid vaktsineeritud tervishoiutöötajad, hooldekodude töötajad ja elanikud ja sealt edasi riskirühma kuuluvad inimesed. Me arutame, kuidas seda muuta paremaks ja selgemaks,” rääkis Kallas valitsuse pressikonverentsil. “Kindlasti see tekitab pahameelt ja kindlasti sellega tuleb tegeleda, et see oleks arusaav ja selge.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (Keskerakond) märkis, et tervishoiuasutustes on olemas teatav otsustusvabadus selle üle, kuidas nad oma asutuse sees vaktsineerimist täpsemalt korraldavad ning Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) pakkus seda võimalust ka haigla nõukogu liikmetele, kes ei ole küll eesliini tervishoiutöötajad, aga keda saab käsitleda haigla ülejäänud töötajate raames ja kelle vaktsineerimine on samuti põhjendatud.

Kiik rääkis, et meedias kajastust leidnud juhtumeid ühele skaalale panna ei saa. “Valga haigla puhul oli probleem selles, et [vaktsiini] pakuti väga selgelt väljapoole haiglat, pakuti suurtes kogustes, mitte seda üksikut kuuendat doosi, mis tuleb ära teha kuus tundi pärast viaali lahustamist,” märkis Kiik. “Mina isiklikult ei oleks sellist pakkumist vastu võtnud, kui mind oleks kutsutud, aga see ei ole kuritegu, see ei ole väärtegu. See on PERH-i psühhiaatriakliiniku poolne pakkumine talle kui nõukogu liikmele, kes haiglas tihti viibib.”

Valga haigla nõukogu otsustas kolmapäeval kutsuda ametist tagasi haigla juhi Margus Ulsti, kes pakkus kaaslastele Rotary klubist järjekorravälist vaktsineerimist COVID-19 vastu.

Kolmapäeval kirjutas Eesti Päevaleht, et sotsiaalministeeriumi kantsler ja Põhja-Eesti regionaalhaigla nõukogu liige Marika Priske sai väljaspool järjekorda vaktsiinidoosi jaanuari alguses. Vaktsiini on pakkunud oma nõukogu liikmetele ka Rakvere haigla.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused