Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Probleemid ukraina põgenikega: nad ummistavad haridussüsteemi ning hoiavad vene keele poole

15.11.2022
Narvas on eestlasi niigi vähe, ukrainlaste lisandumine muudab selle piirilinna puhtalt venekeelseks.
© UU

Ukraina põgenikega tekib üha rohkem muresid, kusjuures valitsus vaatab neile üsnagi sinisilmselt, arvestamata näiteks ukrainlaste tugevat seotust vene keelega.

ERR kirjutab: “Kui täitub siseministeeriumi prognoos ja Eestis viibivate Ukraina põgenike arv kahekordistub, siis kaks korda suuremat hulka koolilapsi meie haridusasutused vastu võtta ei suuda. Peamine põhjus, miks oluliselt suurem arv Ukraina lapsi meie koolidesse ei mahu, on õpetajate ja vajalike tugispetsialistide puudus. Eriti hull on asi pealinnas, lahendust nähakse põgenike suunamises Tallinnast väljapoole.”

Ukrainlased suunduvad ka ise mujale, aga Eesti riigile pigem kahjulikul moel venekeelsesse keskkonda.

ERR jätkab: “Narva tuleb aina rohkem Ukraina sõjapõgenikke, kes otsivad piirilinnast odavamat elu ja toetavat keelekeskkonda. Narvas on aga raske leida elamispinda, sest põgenikele kortereid üürida Narvas kardetakse, põgenikke ei usaldata või lihtsalt ei soovita ukrainlasi oma korterisse registreerida. Narvas on elu odavam, üürihinnad madalamad, kuid oluline on ka see, et sõjašokist toibuvatel põgenike lastel on arusaadavas keeles kergem õppida, suhelda ja sõpru leida. Narva muutub põgenike seas üha populaarsemaks.

“Nad pöörduvad meie poole Tartust, Tallinnast, Haapsalust. Pagulasperede kodukeeleks on vene keel ja just seetõttu inimesed valivad meie linna toetava keskkonna pärast. Nad tahavad vähem stressi, nad tahavad kiiremini kohaneda,” rääkis Narva sotsiaalabiameti vanemspetsialist Alla Ojavere.

Praegu elab Narvas ametlikult veidi üle 500 Ukraina põgeniku, umbes saja võrra enam kui septembri algul. Tegelikult elab neid Narvas palju rohkem, kuna kõigil pole õnnestunud üürikorterit leida ja seda oma elukohana registreerida.”

Sellest uudisest selgub karm tõde, et ukrainlaste toeks võõrsil on ikkagi vene keel. Endise Nõukogude Liidu okupeeritud osana on osaliselt Eesti venekeelse taustaga, lisaks on riik Reformierakonna rändepoliitikaga muudetud suuresti venekeelseks riigiks ja see tähendab, et üha lisanduvad ukrainlased hoiavad venekeelse keskkonna poole, mitte ei toetu neile sõbralikule eestlaskonnale. See on probleem, millele valitsus eelistab tähelepanu mitte pöörata. Kahju lõikab sellest vaid eestlaste rahvusriik, kes kaotab Narvat veelgi rohkem venekeelsetele – ja ise tahame sealse volikogu panna eesti keeles rääkima.

ERR kirjutab ka, et Narvas on elu odavam ja üürihinnad madalamad, mistõttu ukrainlased eelistavad seda linna – see tähendab, et karmi talve korral külmetavad ukrainlased mitte ainult Ukrainas, vaid ka Eestis, sest valitsuse poolt kõrgeleaetud energiahinnad tabavad neid eriti rängalt.

Uued Uudised