Professor Kalda: edasine testimine ja isoleerimine on mõttekoht 

Rubriik Eesti On
Koroonatestid

Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda kutsub äsjase seireuuringu tulemustele toetudes arutlema testimise korralduse ning selle üle, mis järgneb koroonapositiivse avastamisele.

“Meie juhuvalimiga uuringust ilmnes, et ligi pooled kõigist positiivse testi andnutest olid jääkpositiivsed – see tähendab, et nad olid selle haiguse läbi põdenud millalgi varem. Ehkki sellised inimesed annavad positiivse PCR-testi tulemuse, ei tähenda see, et nad oleksid sel hetkel nakkusohtlikud,” selgitas Kalda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ja kuigi me ei saa neid tulemusi otse üle kanda igapäevasesse tervisestatistikasse, sest juhuvaliku teel võetud inimesed on erinev kogum nendest, kes jõuavad testimisele perearstide või muude arstide kaudu, siis me arvame, et üsna arvestatav osa on ikkagi ka neid, kelle puhul me väga kindlalt ei saa öelda, et kui test osutus positiivseks, siis ta on just sel hetkel ka nakkusohtlik. See võib olla juba ka läbipõetud haigus,” lisas ta.

Samas aga põhineb kogu edasine tegevus koroonapositiivsetega sellel, et inimene pannakse isolatsiooni ja hakatakse otsima tema lähikontaktseid.

“Siin on mõttekoht, et kui meil on hästi suur positiivsete testide hulk igapäevaselt ja me sellest lähtuvalt tegutseme, siis kas enam jõuab kõiki lähikontaktseid ja asümptomaatilisi inimesi uurida? Võib-olla peaks üldse arutama, kuidas edasi minna testimisega, keda testida ja kuidas jätkata isoleerimise, lähikontaktide tuvastamise ja muu poliitikaga,” rääkis teadlane.

Allikas: ERR

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused