Professor Vihavainen immigratsioonist Euroopas: postmodernne maailm kohtub keskajaga

Eesti,
©UU
Timo Vihavainen

Konverentsil „Üks tont käib mööda Euroopa: rändetont“ rääkis Helsingi ülikooli professor Timo Vihavainen sellest, kuidas sisseränne on muutnud lääne ühiskonda, toetudes Saksamaa, Rootsi, Prantsusmaa ja Soome näidetele.

„Kõigis Lääne-Euroopa riikides esineb paralleelseid kultuure koos neile omaste tunnustega. Need ei pürgi lõimuma, vaid hoopis eristuma,“ rääkis Vihavainen. „See pürgimus on teise ja kolmanda põlve sisserändajate seas isegi tugevam kui esimesel sisserändajate põlvkonnal“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Immigratsiooni toetavas ja selle ideoloogia järgi elavas läänemaailmas on tema sõnul aset leidmas kummaline nähtus: postmodernne maailm kohtub keskajaga, hakkab seda kummardama ja üritab sellega kohaneda.

Praktikas tähendab see seda, et avaliku arutelu ja isegi ülikoolide intellektuaalne tase on langenud ning sõna- ja mõttevahetus kannatab, tabud ja keelud on tõusmas kriitilise mõtlemise tasemele.

„Tekkinud on madala elatustasemega sisserändajate rühmad, kes enda meelest on sõjajalal neid ülal pidava ühiskonnaga ja elavad oma reeglite järgi,“ rääkis tunnustatud professor.

Ta nentis, et ka Eestis on immigrantide osakaal väga suur, kuid positiivne on asjaolu, et moslemeid on siin siiski suhteliselt vähe.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused