Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Projekt Tartu 2024 sai homopropaganda eest kena kopika?

-
30.06.2023
Tartu 2024 logo

Eilsel Tartu linnavolikogu istungil toetasid kõik teised fraktsioonid peale EKRE maamaksu tõusu Tartus. Muude punktide hulgas saadi vastus arupärimisele, mis tulenes SA Tartu 2024 tegevusest alates 01.06.2023.

Sellest päevast kuni tänaseni on SA ametlik FB profiil vikerkarevärviline, mis teadaolevalt viitab seksuaalvähemustele. Esimesel juunil tähistatakse aga juba 70 aastat rahvusvaheliselt lastekaitsepäeva ning seda vääram kogu SA profiilimuutus tundus. Terve juunikuu sotsiaalmeedia tegemiste juures on Tartu linna “kaunistanud” see sama värviline triipude kombinatsioon. Pikka aega olid FB profiilil domineerivad ainult LGBT teemad stiilis: „me läheme Tallinnasse Pridele“, „me oleme Tallinnas Pridel“, „me käisime Tallinnas Pridel“ ja lõpuks rõõmuhüüded, et järgmine aasta toimub Pride Tartus, vahendas EKRE fraktsiooni esimees Silver Kuusik.

See viimane asjaolu sai teatavaks avalikkusele sealhulgas ka EKRE fraktsioonile Kanal 2 uudistesaate “Reporter” kaudu, mitte aga demokraatlikul ja viisakal nõupidamisel kasvõi eestseisuses.

„Heitsime ette Tartu maine määrimist, meie rahvusülikooli, keele, kultuuri ja traditsioonide mahasurumist olukorras kus sündimus on ülimadal ning suremus ülikõrge,“ seisis arupärimises. „Meile on täiesti mõistetamatu asjaolu, miks nüüd mil saabus õnn Eesti rahva õuele, ehk seadustati Abieluvõrdsus peab järgmisel aastal toimuma suur rahvusvaheline paraad. Arusaamatuks jääb, mida tähistatakse või mida nõutakse. Mida peab tavaline hetero-perekond, eriti lapsed arvama, kui mööda jalutab paraad, kus karjutakse võõraid sõnumeid või mis selgelt ja väljakutsuvalt provotseerib kõrvalseisjaid. Eestseisuses selgus, et nii linnapea Urmas Klaas SA nõukogu esimehena ega ka linnavolikogu esimees Kaspar Kokk SA nõukogu liikmena ka ei teadnud, et selline üritus tuleb. Pettunud tartlasi on väga palju ja need inimesed on meile palju kirjutanud.

Me täname kohtumise eest linnapeaga ja SA Tartu 2024 juhatajaga. Saadud vastusest jäi kõlama, et teisiti poleks Tartu kultuuripealinnaks saanudki kui poleks sellist propagandat tegema hakatud. Selle eest sai see projekt 1,5 miljonit. See on hind, mis Tartu maksis oma üliväärika ajaloo kaalulepaneku eest, nende kirjanike, kultuuritegelaste, teadlaste, rahvusülikooli ja palju ilusa eest.

Jääb üle loota, et lähtuvalt linnapea lubadusest saab juulist näha ka konservatiividele meelepärasemaid profiilivärve ning järgmisel aastal toimuval paraadil tõepoolest nii linn kui korrakaitse hoiab teravalt silma peal.“

Vastus on leitav siit: https://info.raad.tartu.ee/dhs.nsf/web/viited/gpunid/G9FC29B687AE6234DC22589C900224045/$FILE/Tartu_Linnavalitsus_Kiri_20230627_2023-09591.pdf

Ka EKRE Otepää vallavolikogu fraktsioon tõstatas teema.