Prokuratuur andis teada, et Venemaaga liituda soovijad ei ole riigireetjad

Eesti,
- Updated
Õiguskaalud Eestis küll tasakaalus pole. Pilt on illustratiivne.

Kõik need, kes esitasid Reformierakonna Venemaaga liitumise ettepaneku kohta kuriteoavalduse, pidid pettuma, sest süvariik omasid ei murra.

Järgnevalt üks näide prokuratuuri hinnangutest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“10. jaanuaril 2021. a edastas Mia-Ly Daniel süüteoteate, mille kohaselt Reformierakondlastest Riigikogu liikmed Urmas Kruuse, Ants Laaneots ja Jüri Jaanson esitasid hiljuti parlamendis ettepaneku, et rahvahääletusele tuleks panna küsimus sellest, „kas Eestis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu?“. Süüteoteate kohaselt on Riigikogu liikmete muudatusettepanek otseses vastuolus Eesti Vabariigi põhiseadusega ja seega on toime pandud Eesti Vabariigi põhiseaduse vastane kuritegu, mille läbi on ohtu seatud meie riiklik iseseisvus, sõltumatus ja territoriaalne terviklikkus. 13.01.2021. a edastati süüteoteade lahendamiseks Riigiprokuratuurile.

Vastusena Teie süüteoteatele teatame, et prokuratuur on 11.01.2021. a nimetatud asjaolude kohta seisukoha võtnud kriminaalmenetluse alustamata jätmise teatises nr 21700000008, mille kohaselt puudub alus kriminaalmenetluse alustamiseks.

Gerd Raudsepp, abiprokurör.”

Seega andis prokuratuur märku, et Eestis pole riigireetmise algatamine kuritegu – pole siis ime, kui kordub 1940. aasta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused