Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prokuratuuri ja kapo sihilikku sekkumist poliitikasse peab tõenäoliseks üle kolmandiku inimestest

01.02.2021
Põhja ringkonnaprokuratuur

Ühiskonnauuringute Instituudi uuringust selgub, et 35% inimestest usub, et prokuratuur ja KAPO ajastasid Porto Franco skandaali avalikustamise nimme päevale vahetult enne abielureferendumit selleks, et seda nurjata.

Küsimus oli „Kui tõenäoliseks peavad nad erinevaid versioone sellest, miks toimus prokuratuuri ja kaitsepolitsei operatsioon Porto Franco arendusega seoses 12. jaanuaril.“ 13 protsenti inimestest vastas, et nad ei oska öelda.

Sel päeval teatasid prokuratuur ja kaitsepolitsei, et Porto Franco arendusega seoses on esitatud korruptsioonikahtlustus viiele isikule ja Keskerakonnale. Selle tagajärjel astus järgmisel päeval ametist tagasi peaminister Jüri Ratas ning lagunes Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsus. Ning samuti lükati riigikogus tagasi abieluteemalise rahvahääletuse korraldamise eelnõu.

Kapo peadirektor Arnold Sinisalu tunnistas hiljutisel kohtumisel EKRE riigikogu fraktsiooniga pärast mitmekordset pinnimist, et tema määras selle päeva ning otsus asi avalikkuse ette tuua ja pressikonverents korraldada tehti koos prokuratuuriga.

Samas ei olnud ta kuigi veenev kinnitades, et see päev oli valitud juhuslikult, sest antud kuupäeval olid kõik kahtlustatavad Eestis ning oli oluline, et kinnipidamised toimuksid samaaegselt. Tema sõnul oli valida veel jaanuaris veel vaid ühe sellise päeva vahel, kuid tuli kiirustada, sest ajakirjandus oli haisu ninna saanud. Samas on teada, et uurimine oli käinud juba mitu kuud.