Prokuratuuri sõltumatusest rääkiv Perling: küll me oleme ikka toredad, head ja ausad

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Lavly Perling näib arvavat, et enesekiitus hajutab kõik kahtlused prokuratuuri kohalt.

Peaks olema ilmselge, et keegi ei saa iseendale anda ülipositiivset hinnangut, mis oleks samas objektiivne – aga läbikukkunud peaprokurör Lavly Perling arvab, et võimas enesekiitus hajutab kõik kahtlused.

Riigi peaprokuröri kohusetäitja Lavly Perling märkis esmaspäeval riigikogu õiguskaitsekomisjonis, et prokuratuur on sõltumatu, kirjutab BNS.

“Prokuratuur Eesti vabariigis on oma otsustes sõltumatu ning see sõltumatus on tagatud viie kaitsevalliga: seadusandliku, järelevalvelise, ühiskondliku, organisatoorse ja inimliku kaitsevalliga,” kinnitas ta.

Alles hiljaaegu selgus avalikes aruteludes, et prokuratuuri üle pole mingit tsiviiljärelvalvet, nii et isegi poliitintrigant Katri Raik tahtis väidetavate süüdistuste jaoks erikomisjoni luua.

Kuuuurija rääkis hiljuti, kuidas prokuratuur pressib kohtu alla antud inimestelt välja endale sobivaid tunnistusi. Tegemist oli Priit Kutseri süüasjaga ja prokurör Evestuse tegevusega tema mõjutamisel, mida kommenteeris ekskohtunik Kunman.

EKRE-l on palju juhtumeid, mille puhul on põhjust prokuratuuri eelarvamusega suhtuda, alates Tarandi kaitsmisest nende poolt, samas kui teisel poolel aidati igati rahvuskonservatiive peedistada, kuni Mary Krossi juhtumi vaiba alla pühkimiseni.

Prokuratuuri on süüdistatud ka ebameeldivate inimeste ruineerimises ülipikkade menetlusaegadega, kusjuures kõik võib lõppeda süüdistuse ärakukkumisega. Nii ongi Perlingu jutt ausast prokuratuurist küüniline irvitamine õigluse üle.

Kommentaarid

One commentOn Prokuratuuri sõltumatusest rääkiv Perling: küll me oleme ikka toredad, head ja ausad

  • Avatar
    Margus Peterson

    ah et perlingulavli “teab”, et proks on “sõltumatu”? kas ta ikke kutseripriiduga oma arvamuse kooskõlastas?

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused