Protest Rakveres kogub toetust: Soome ametiühing lubas streikijaid vajadusel rahaga aidata

Rakvere seakeredRakvere seakered

Soome toiduainetöötajate ametiühing SEL ja HKScani Soome usaldusisikud teatasid, et toetavad oma kolleege Rakveres ja sealset streiki.

Soome ametivennad toetavad eestlaste võitlust organiseerumisõiguse eest, vahendab eestinen.fi Soome ametiühingute pressiteadet. Ühtlasi on poolehoidu eestlastele avaldatud Facebookis.

Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajad alustasid teisipäeval streiki, sest tehase juhtkond ei arvestanud nende nõudmistega. Töövõtjad olid nõus lepitaja ettepanekutega, aga tööandja sellega väidetavalt ei nõustunud.

Streik on Eesti seaduste kohaselt seaduslik, aga töötajaid on hakatud taga kiusama. Nii näiteks on tööandja ähvardanud streikijaid teatud tagajärgedega. Ühtlasi on Rakvere lihakombinaat ähvardanud hakata tooma liha Lätist, kui töötajad oma jonni ei jäta.

Soome ametiühingute hinnangul on Eesti tööandja tegevus täiesti väär. Ükski ähvardus ei ole õigustatud ning Soome ametiühingud seisavad eestlaste selja taga.

Soome toiduainetööstuse ametiühing SEL on ühtlasi nõus rahaliselt abistama eestlastest streikijaid ning HKScani Soome töötajad on valmis igati aitama oma Rakvere kolleege.

Soome kolleegid saatsid eestlastele kirja, milles kirjutasid, et töötajad ei tohi mitte mingil juhul alla anda. Selle asemel tuleb seista kindlalt oma õiguste eest, milleks on organiseerumisõigus, ja tööandja peab ametiühinguga arvestama kui võrdse partneriga.

SEL-i poolt on Rakvere streigi toetusavaldusele alla kirjutanud esimees Veli-Matti Kuntonen ja sekretär Henri Lindholm, samuti HKScani Soome töötajate usaldusisikud Eira Ylitalo-Salo (Eura ja Rauma), Tommi Stenberg (Forssa), Ville Vatka (Vantaa), Miika Homin (Outokumpu), Jarno Pystynen (Mikkeli) ja Petteri Honkanen (Paimio) ning Euroopa ametiühingute EWC esindajad Taina Jakonen ja Karol Kula.

Paarkümmend Rakvere Lihakombinaadi streikivat töötajat lähevad järgmisel kolmapäeval Soome HKScani ette piketeerima.

Kommentaarid