Provintslannast raamatupidaja Joyce Barnaby, kes armastab seenel käia — kellest on jutt?

President KaljulaidPresidendi Kärajad

Läti presidendipaaride stilist Žanna Dubska ei hoidnud Eesti presidendi riietusmisstiili arvustades irooniaga kokku, öeldes ennekõike, et  presidendi riietusest jääb mulje, nagu oleks Eesti provints.

Postimees vahendab Dubska soovitust loobuda raamatupidajakleitidest ja lohvakatest mantlitest. Hämmastavalt täpne on stilisti võrdusmärk Kaljulaidi ja inspektor Barnaby abikaasa Joyce’i vahel Briti seriaalist “Midsomeri mõrvad”. “Missis Barnaby pole sugugi rumal naine, aga harrastab kord joonistamist, kord kokkamist, siis tegeleb laatadel heategevuse või raamatukogundusega,” kirjeldab Žanna Dubska.

Loos meenutatakse ka Hannes Võrno mullusügisest väljaütlemist, et talle praamil vastu jalutanud Kaljulaid jättis pigem Orissaare seenelise, mitte presidendi mulje, mille peale tuli  Kaljulaidi solvunud vastulause, et ta usaldab riietumise asjus «kellegi Võrno» asemel pigem bravuuritar Anu Saagimi maitset.

Dubska annab tuld ka presidendi abikasa pihta, öeldes: “Hetkest, mil paarina otsustasite, et abikaasa võiks presidendiks kandideerida, esindate mõlemad ka riiki, mitte ainult üks teist.”

Uued Uudised leiavad, et president Kaljulaid teeb lisaks halvale esindusstiilile suurima riigivaenuliku akti hoopis sellega, et olles ühe, iseseisvus- ja eestlusvaenuliku ühiskonnaosa eesotsas, esitleb ta selle kamba seisukohti kui kogu riigi ja rahva arvamust.

Kommentaarid