Pseudosallijad on kaotanud enese üle kontrolli: vasakliberaalses keskkonnas keeb vihkamine üle ääre

Rubriik Eesti On
- Updated
©AFP/Scanpix
Sallivusest kipub hing kinni jääma. Marufeminist aktsioonis.

See seltskond, kes alustas Salliva Eesti sildi all, on vihkamises juba sedavõrd üle keenud, et nad kasutavad mistahes võimalust oma oponente kõige labasemal moel mustata.

Nii vahendab Feministeerium “emakeele populariseerija” Keiti Vilmsi postitust “Aeg meenutada (Aapo pilt)”, kus kasutatakse Aapo Ilvese pilti rahvuskonservatiiv Malle Pärna mustamiseks – kusjuures mõttekoja Praxis juhatuse esimees Tarmo Jüristo kiidab selle heaks: “see on loodusõpetuse õpik peale malle pärna redigeerimist.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ärge levitage LAIMU. Mina kirjutaksin selle sõna nii, nagu see normaalselt peaks olema TÄHNIK-KUMALANE. Nagu Jää-äär. Palun, ärge levitage kellegi haigeid luulusid, see näitab teid ennast halvas valguses. Ja ikkagi kordan, et avalik ropendamine on samahea kui vägistamine sõnadega. Mul on õigus, seda näitab teie armsa mikukese juhtum,” kirjutab Malle Pärn vastuseks.

Ta lisab: “Algus on tehtud. Mikk Pärnitsa jälkidel unelmatel on austajad. Feministeerium uneleb tema fantaasiates kaasa, mõnulevad ja mõmisevad. Varsti tehakse sellest oratoorium ja “Vikerlaste” geikoorike laulab seda soolona laulupeol. Hää, kui inimesed rahuldatud on.

Vaesekesed, miks nad küll ennast nii kohutavalt vihkavad? Nüüd on nad otsinud välja Aapo Ilvese, ühe tuntud ropendaja kunagise luulu. Kohutav peab olema see enesejälestus, kui iga väike kriitika neid nii rööpast välja lükkab? Paanikasse ajab?

Selle putuka nimi on normaalses eesti keeles tähnik-kumalane. Keeles tuleb vältida vorme, mis tekitavad segadust. Nagu näiteks jää-äär. Aga sellised nüansid vajavad juba natuke haridust. Teatud inimesed otsivad aga kõikjalt midagi, mis neid kusagilt kõditaks…”

Teda täiendab populaarne blogija Roosa Udu: “Avaliku elu tegelasena on Tarmo Jüristo püüdnud end ikka sallivuslasena presenteerida. Aga näe, kui ikka läheb naisterahva mõnitamiseks, ei saa temagi end tagasi hoida. Sapp ja mürk keevad üle ääre.

Mikk Pärn võttis oma mallepärnaoopuse netist maha. Näis, kaua Tarmol aega võtab, enne kui taipab, et selline kommentaar talle paraja põõna võib panna?”

Viimasel kommentaatoril on õigus: sallivuslased (nagu ka Eesti panga ametnik Mart Siilivask) ei suuda ennast enam talitseda. On juba kahekeelne rääkida EKRE räigusest, kui sallivusleerist tuleb seda kümneid kordi rohkem.

Uued Uudised lisavad omalt poolt: meie kolumnisti Malle Pärna tekstid on sedavõrd head, et ei vaja absoluutselt mingit redigeerimist – Malle Pärn tunneb ja austab oma emakeelt. Küll aga ei saa seda öelda ei feministeeriumlaste ega mikkpärnitsate postituste kohta, kus eesti keel lastakse lihtsalt täis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused