Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pseudosallijad on kaotanud enese üle kontrolli: vasakliberaalses keskkonnas keeb vihkamine üle ääre

30.08.2020
Sallivusest kipub hing kinni jääma. Marufeminist aktsioonis.
© AFP/Scanpix

See seltskond, kes alustas Salliva Eesti sildi all, on vihkamises juba sedavõrd üle keenud, et nad kasutavad mistahes võimalust oma oponente kõige labasemal moel mustata.

Nii vahendab Feministeerium “emakeele populariseerija” Keiti Vilmsi postitust “Aeg meenutada (Aapo pilt)”, kus kasutatakse Aapo Ilvese pilti rahvuskonservatiiv Malle Pärna mustamiseks – kusjuures mõttekoja Praxis juhatuse esimees Tarmo Jüristo kiidab selle heaks: “see on loodusõpetuse õpik peale malle pärna redigeerimist.”

“Ärge levitage LAIMU. Mina kirjutaksin selle sõna nii, nagu see normaalselt peaks olema TÄHNIK-KUMALANE. Nagu Jää-äär. Palun, ärge levitage kellegi haigeid luulusid, see näitab teid ennast halvas valguses. Ja ikkagi kordan, et avalik ropendamine on samahea kui vägistamine sõnadega. Mul on õigus, seda näitab teie armsa mikukese juhtum,” kirjutab Malle Pärn vastuseks.

Ta lisab: “Algus on tehtud. Mikk Pärnitsa jälkidel unelmatel on austajad. Feministeerium uneleb tema fantaasiates kaasa, mõnulevad ja mõmisevad. Varsti tehakse sellest oratoorium ja “Vikerlaste” geikoorike laulab seda soolona laulupeol. Hää, kui inimesed rahuldatud on.

Vaesekesed, miks nad küll ennast nii kohutavalt vihkavad? Nüüd on nad otsinud välja Aapo Ilvese, ühe tuntud ropendaja kunagise luulu. Kohutav peab olema see enesejälestus, kui iga väike kriitika neid nii rööpast välja lükkab? Paanikasse ajab?

Selle putuka nimi on normaalses eesti keeles tähnik-kumalane. Keeles tuleb vältida vorme, mis tekitavad segadust. Nagu näiteks jää-äär. Aga sellised nüansid vajavad juba natuke haridust. Teatud inimesed otsivad aga kõikjalt midagi, mis neid kusagilt kõditaks…”

Teda täiendab populaarne blogija Roosa Udu: “Avaliku elu tegelasena on Tarmo Jüristo püüdnud end ikka sallivuslasena presenteerida. Aga näe, kui ikka läheb naisterahva mõnitamiseks, ei saa temagi end tagasi hoida. Sapp ja mürk keevad üle ääre.

Mikk Pärn võttis oma mallepärnaoopuse netist maha. Näis, kaua Tarmol aega võtab, enne kui taipab, et selline kommentaar talle paraja põõna võib panna?”

Viimasel kommentaatoril on õigus: sallivuslased (nagu ka Eesti panga ametnik Mart Siilivask) ei suuda ennast enam talitseda. On juba kahekeelne rääkida EKRE räigusest, kui sallivusleerist tuleb seda kümneid kordi rohkem.

Uued Uudised lisavad omalt poolt: meie kolumnisti Malle Pärna tekstid on sedavõrd head, et ei vaja absoluutselt mingit redigeerimist – Malle Pärn tunneb ja austab oma emakeelt. Küll aga ei saa seda öelda ei feministeeriumlaste ega mikkpärnitsate postituste kohta, kus eesti keel lastakse lihtsalt täis.