Pühapäeva sõel (med): koiliblikad roosiaia kohal; saksa pederastist treener vägistas sportlast lapseeast alates 14 aastat; Narva tanki aku hakkas vahutama; venelaste uus shoppingukeskus on Minsk; debilfinolk haub memuaare

Eesti,
- Updated

Esmaspäeva peetakse nädala raskeimaks päevaks, aga kuna Taasiseseisvumisepäeva tähistanud Eesti presidendi vastuvõtt toimus seekord laupäeval, siis raskeimaks osutus siiski pühapäeva hommik.

Pärast seda monstraalset defileed roosiaias häirisid mu und öised košmaarid, kui mind ajas taga ühe jalaga piraat kapten Silver „Aarete saarest“, kui mu ümber kilkasid ja korisesid igasugused Venemaalt tulnud topeltagendid, vanad jultunud kommarid, oma teel igat seelikut kergitav telesaatejuht ja karmi kortsus näoga taidluskitarrist. Mõned käivad seal juba aastakümneid, on selle ajaga raugastunud ja nende tuhk saabki ilmselt puistatud sinna rooside alla.

See on nii piinlik vaatepilt, kui rahvast hirmutatakse elektrikriisi, toiduhindade, haiguste, külma ja sõjaga, kui Ukrainas tapetakse iga päev lapsi, aga meil tuleb vastuvõtule mingi teeneline KGB töötaja ja kõik seal kätlevad nagu semud, kallid riided või maitselagedad kaltsud seljas, viies lõualott nabani, ja ajavad näost sisse head ja paremat, nagu kommertstelekanali orgial. See on koide poolt auklikuks näritud hallitanud edevuselaat ajal, kui selle kinnimaksjatele endile öeldakse, et sööge aga vähem ja ostke uued aknatihendid.

+ + + + + + +

Saksa sportlane ja Olümpiamängude medalist Jan Hempel teatas 18. augustil telekanali ARD poolt näidatud filmis „Julm kohtlemine: seksuaalne vägivald Saksamaa ujumises“ (“Abused — Sexual Abuse in German Swimming”), et teda, kui ta oli veel 11-aastane, regulaarselt vägistas tema pederastpedofiilist treener Werner Langer. See kestis 14 aastat, kuid Saksamaa ujumisföderatsioon DSV ignoreeris kõiki noore sportlase kaebusi. „Föderatsioonis sisendati mulle, et kui ma seda avalikustan, satub meie sport ohtu ja ma ei saa sellega enam tegeleda. Loomulikult olid mul siis kõrged sihid ja ma tahtsin saavutada need eesmärgid,“ ütles sportlane (ESPN).

Eesti peavoolumeedia tembeldaks kannatanut hoobilt homofoobiks. Aga vist vaikib üldse maha.

+ + + + + + +

Narva tanki teema on juba kõiki nii ära tüüdanud, et ka tuntud inimesed kommenteerivad seda vahel tülpinult ja pehme keelega. Pole ka ime: Narva umbkeelne ja nekrofiilne võim, mis on valitud sama umbkeelsete Vene kodanike poolt, kavatseb Eesti legitiimse valitsuse kohtusse kaevata, et saada tank tagasi. Jääb mulje, et ainus eestikeelne sõna, mida nad oskavad, ongi „tank“.

Ajaloolane David Vseviov, andes rus.delfile lühiintervjuud, üritas selgitada olukorra ebanormaalsust nii, et sellest saaks aru ka iga sealne umbkeelne köögitüdruk, kes saaks juhtida eesti riiki.

„Kui asi on mitte mõistuses, vaid emotsioonides, siis ma võrdlen seda sellega, kuidas läheb keema piim. Sa märkad seda hetke ja lülitad pliita välja, kuid piim ikka voolab üle ääre. Ja siis pole muud moodust, kui võtta kastrul maha. Mingis mõttes on see tank kastrulis keema läinud piim. Teist lahendust enam pole,“ ütles Vseviov.

Kas sealkandis kastrulites suvel just piima keedetakse, on muidugi iseküsimus.

+ + + + + + +

Ajal, kui kuulsad tehnika- ja rõivabrändid lahkuvad Venemaalt, pakuvad eriti ettevõtlikud turismifirmad shopping-tuure, kuid mitte Milanosse, vaid… Minskisse. Seal on madalad hinnad ja kõik see, millest Venemaa ilma jäi.

Valgevenes jätkavad tööd Nike, Zara, Massimo Dutti, Calvin Klein, Levi’s, Puma, Adidas, Stradivarius, Apple, Bershka, Pull and Bear. Isegi H&M, mis sulges märtsis oma uksed mõlemas riigis, tuleb selle kuu lõpus Valgevenesse „lõplikult“ tagasi.

Need pole laomüügid, vaid uusi kaupu tellitakse kogu aeg juurde.

IKEA aga lahkus Venemaalt, ja Valgevenes pole kunagi olnudki. Nii et kvaliteetse mööbliga ei saa valgevenelased venelasi aidata.

+ + + + + + +

Vene fašismi ideoloogi ning Putini nõuandja Aleksandr Dugini tütar Darja Dugina hukkus laupäeva õhtul Moskva lähedal autopommi plahvatuses, mis võis olla mõeldud tema isale.

Nagu kärnane hulkuv koer mõtleb igal oma haledal eluhetkel vorstijupist, nii ka meie vasakäärmusliku peavoolumeedia mõtted on seotud põhiliselt sellest, kuidas saaks veel rünnata parempoolseid ja konservatiive.

Ka täna, kui veel ei jõudnud kangestuda D. Dugina plahvatusest räsitud keha, avaldas EPL+ mõttehiiglane Martin Laine loo „Meenutus autopommi tuules: kuidas Euroopa paremäärmuslased genotsiidi-õigustajatest Duginitega salakohtumist pidasid“.

Kus on ajakirjandusnolgil aga mälu, oleks ehk aeg memuaare kirjutama hakata.

Martin Laine enda kohta pole meenutada suurt midagi, välja arvatud see, et ta oli kohtu poolt süüdimõistetud Postimehe endise peatoimetaja Peeter Helme ustav alluv ja P.Helme kaitses Lainet kriitikalaviini eest ajakirjanduses. Vahetult pärast seda lõi Laine oma kaitsjale noa selga. Ülekantud mõttes muidugi.

Õnneks ei ole ma Martin Lainele mitte kunagi mitte midagi head teinud.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused